OGŁOSZENIA – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.10.2020

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, dziewicę; w środę – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 17:15 – Różaniec.

*W poniedziałek przed zakończeniem Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa. Na Mszę św. zapraszamy zwłaszcza mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże łaski za przyczyną wielkiego Patrona Rodzin i Patrona Ojców.

*Próba muzyczna dziecięcej scholii „Promyki Boże” w poniedziałek o godz. 16:00.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmianę Tajemnic Różańca Świętego.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów.

*W piątek swoją próbę (godz. 17:00) ma zespół muzyczny „Miriam”, a następnie o godz. 18:00 będziemy celebrować Mszę św. w intencji 30-lecia reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Polsce.

*Trwają zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 6. Deklaracje do wypełnienia znajdują się na stoliku z prasą katolicką. Wypełnione deklaracje prosimy składać do zakrystii po Mszy św. Pierwsze spotkanie młodzieży z klas 6. wraz z Rodzicami odbędzie się w poniedziałek (5.10) po Mszy św. wieczornej (godz. 18:45).

*Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7. odbędzie się w przyszły poniedziałek (12.10), a z klas 8. w poniedziałek za dwa tygodnie (19.10). Spotkania odbędą się po wieczornej Mszy św. Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania biorą udział w przynajmniej w pięciu nabożeństwach różańcowych.

*Zbieramy zapisy na kurs przedmałżeński. Będzie trwał od 19.10 (poniedziałek) do 23.10 (piątek) w godz. od 19:00 do 21:00. Będzie mowa o pięknie sakramentu małżeństwa, naturalnym planowaniu rodziny, małżeńsko-rodzinnej komunikacji i sposobach rozwiązywania konfliktów. Spotkania poprowadzą specjaliści, m.in. ksiądz, lekarz, psycholog, prawnik i policjant.

*W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić już XX Dzień Papieski. Tym razem pod hasłem „Totus Tuus”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbierać będzie do puszek pieniądze, które będą przeznaczone na działalność stypendialną. O godz. 12:00 we Mszy św. uczestniczyć będzie młodzież ze szkół im. Jana Pawła II oraz stypendyści Fundacji z naszej diecezji. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. dr Jarosław Kowalczyk. Towarzyszyć nam będzie również Dęta Orkiestra Górnicza ze Złotoryi.

*Z racji Dnia Papieskiego Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza również w najbliższą niedzielę (godz. 19:00) na wspólne czuwanie przy relikwiach św. Jana Pawła II. W programie m.in. fragmenty przemówień św. Jana Pawła II i śpiew znanych pieśni związanych z Papieżem, a także litania i modlitwa zawierzenia Matce Bożej.

*Informujemy, że zeszłej niedzieli z okazji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, zebraliśmy do puszek 1627, 15 zł. Bóg zapłać! Pieniądze zostaną przekazane na pomoc sierotom i małoletnim z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Zachęcamy do codziennej (osobistej i rodzinnej) Modlitwy Różańcowej oraz do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!