OGŁOSZENIA – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła; w piątek – św. Jadwigę Śląską, Główną Patronkę Śląska (uroczystość); w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

*Zapraszamy na codzienny Różaniec o godz. 17:15.

*Na poniedziałkową wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże dary dla rodzin za przyczyną Patrona Rodzin i Ojców św. Józefa – odmawiamy Litanią do św. Józefa.

*Próba muzyczna dziecięcej scholii „Promyki Boże” w poniedziałek o godz. 16:00.

*We wtorek (13.10) o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy!

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkania ministrantów.

*W piątek swoją próbę (godz. 17:00) ma zespół muzyczny „Miriam”, a następnie po Mszy św. jest duszpasterskie spotkanie młodzieży.

*Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7. odbędzie się w poniedziałek (12.10) po wieczornej Mszy św. – serdecznie zapraszamy!

*Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8. odbędzie się w poniedziałek za tydzień (19.10).

*Trwają zapisy na kurs przedmałżeński. Będzie trwał od 19.10 (poniedziałek) do 23.10 (piątek) w godz. od 19:00 do 21:00. Będzie mowa o pięknie sakramentu małżeństwa, naturalnym planowaniu rodziny, małżeńsko-rodzinnej komunikacji i sposobach rozwiązywania konfliktów. Spotkania poprowadzą specjaliści, m.in. ksiądz, lekarz, psycholog, prawnik i policjant.

*Przeżywamy dzisiaj XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbierać będzie do puszek pieniądze, które będą przeznaczone na działalność stypendialną. Dzisiaj o godz. 12:00 we Mszy św. uczestniczy młodzież ze szkół im. Jana Pawła II oraz stypendyści Fundacji z naszej diecezji. Mszy św. przewodniczy Ks. dr Jarosław Kowalczyk. Towarzyszyć nam będzie również Dęta Orkiestra Górnicza ze Złotoryi.

*Dzisiaj, w niedzielę, o godz. 19:00, z racji Dnia Papieskiego, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na wspólne czuwanie przy relikwiach św. Jana Pawła II. W programie m.in. fragmenty przemówień św. Jana Pawła II i śpiew znanych pieśni związanych z Papieżem, a także litania i modlitwa zawierzenia Matce Bożej.

*Zwróćmy uwagę na wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Tym razem patrzymy na Wielkiego Papieża oczami dziecka. Wystawę zorganizowało Stowarzyszenie od serca „Faustynka”. Serdecznie zapraszamy!

*Od soboty (10.10) trwają XII Legnickie Dni Chrześcijańskie. W ich ramach w przyszłą niedzielę w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie o tytule: „Pieśni Świętego Jana Pawła II Wielkiego”. Serdecznie zapraszamy na godz. 19:00.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca. Zbieramy tacę na cele gospodarcze parafii.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Prosimy, aby codziennie (rodzinnie) odmawiać Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!