OGŁOSZENIA – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020

 

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – bł. Jerzego Popiełuszkę, prezbitera i męczennika; we wtorek – św. Jana Kantego, prezbitera; w czwartek – św. Jana Pawła II, papieża.

*Zapraszamy na codzienny Różaniec o godz. 17:15.

*Na poniedziałkową wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże dary dla rodzin za przyczyną Patrona Rodzin i Ojców św. Józefa – odmawiamy Litanią do św. Józefa.

*Próba muzyczna dziecięcej scholii „Promyki Boże” w poniedziałek o godz. 16:00.

*W poniedziałek (19.10) po wieczornej Mszy św. – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkania ministrantów.

*W piątek swoją próbę (godz. 17:00) ma zespół muzyczny „Miriam”, a następnie po Mszy św. jest duszpasterskie spotkanie młodzieży.

*Od poniedziałku (19.10) do piątku (23.10), w godz. od 19:00 do 21:00 mamy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Miejscem kursu jest salka na plebanii. Podczas kursu mówimy o pięknie sakramentu małżeństwa, naturalnym planowaniu rodziny, małżeńsko-rodzinnej komunikacji i sposobach rozwiązywania konfliktów. Spotkania poprowadzą specjaliści, m.in. ksiądz, lekarz, psycholog, prawnik i policjant.

*Już teraz podajemy, że w przyszły poniedziałek (26.10), po wieczornej Mszy św., planujemy spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

*Zeszłej niedzieli na tzw. tacę inwestycyjną zebrano 5972, 72 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom! Z serca dziękujemy Parafianom, którzy przekazując swoje datki na konto parafialne, wspomagają naszą Parafię w jej funkcjonowaniu.

*Informujemy ponadto, że w Dniu Papieskim dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano do puszek 2162, 52 zł. Bóg zapłać!

*Informujemy, aby podczas liturgii korzystać z każdej przestrzeni świątyni, co oznacza, że również z balkonów. Pamiętajmy, że wierni w kościele i poza terenem świątyni muszą zasłaniać usta i nos maseczkami. Przypominamy, że zwolnienie z uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych pozostaje aktualne wobec osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.).

*Pamiętajmy o solidarności z sąsiadami, zwłaszcza z osobami starszymi. Nadal możemy korzystać z posiłków obiadowych, które można zakupić w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. Te posiłki są również na wynos oraz z dowozem. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Centrum Spotkań.

*Od 3.11. będziemy się modlić za zmarłych. Zbieramy karty (wypominki), które prosimy wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki znajdującej się na balaskach. Można również zgłaszać w zakrystii osoby zmarłe, za które będziemy się modlić na tzw. Mszach zbiorowych za zmarłych. Msze odprawimy w Dzień Zaduszny (2.11) o godz. 7:00, 9:00 oraz 18:00.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Prosimy, aby codziennie (rodzinnie) odmawiać Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy pamiętajmy o zapalaniu świecy-gromnicy w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!