OGŁOSZENIA – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.10.2020

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza (święto).

*Dzisiaj na Sumie o godz. 12:00 dokonamy obrzędu błogosławieństwa naszej nowej chrzcielnicy. Została ona wykonana z trzech rodzajów kamienia. Część górna pokrywy z krzyżem, która jest odchylana, wykonana jest jako odlew z mosiądzu. Natomiast blat, czyli pierścień wykonany jest z chromoniklu (materiał szlachetny, nierdzewny). Z tego samego materiału wykonana jest misa na wodę święconą, która jest przykręcona od spodu blatu.

*W przyszłą niedzielę (1.11) mamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego.

*Od 3.11. będziemy się modlić za zmarłych. Zbieramy karty (wypominki), które prosimy wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki znajdującej się na balaskach. Można również zgłaszać w zakrystii osoby zmarłe, za które będziemy się modlić na tzw. Mszach zbiorowych za zmarłych. Msze odprawimy w Dzień Zaduszny (2.11) o godz. 7:00, 9:00 oraz 18:00.

*Zapraszamy na codzienny Różaniec o godz. 17:15.

*Próba muzyczna dziecięcej scholii „Promyki Boże” w poniedziałek o godz. 16:00.

*Na poniedziałkową wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże dary dla rodzin za przyczyną Patrona Rodzin i Ojców św. Józefa – odmawiamy Litanią do św. Józefa.

*Jutro, w poniedziałek (26.10), po wieczornej Mszy św., odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów.

*W piątek swoją próbę (godz. 17:00) ma zespół muzyczny „Miriam”, a następnie po Mszy św. jest duszpasterskie spotkanie młodzieży.

*Prosimy, aby podczas liturgii korzystać z każdej przestrzeni świątyni, co oznacza, że również z balkonów. Pamiętajmy, że wierni w kościele i poza terenem świątyni muszą zasłaniać usta i nos maseczkami. Przypominamy, że zwolnienie z uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych pozostaje aktualne wobec osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.).

*Pamiętajmy o solidarności z sąsiadami, zwłaszcza z osobami starszymi. Nadal możemy korzystać z posiłków obiadowych, które można zakupić w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. Z racji obostrzeń epidemicznych posiłki obiadowe są „na wynos” oraz „z dowozem”. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Centrum Spotkań.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie (rodzinnie) odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy pamiętajmy o zapalaniu świecy-gromnicy w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!