OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1.11.2020

*W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; w środę – św. Karola Boromeusza, biskupa.

*Dzisiaj mamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Polecajmy się naszym świętym Patronom. Dziękujmy Bogu za ich zbawczą opiekę nad nami. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*Jutro w Dzień Zaduszny odprawiamy tzw. Msze zbiorowe za zmarłych o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Można zatem jeszcze dzisiaj zgłaszać w zakrystii osoby zmarłe, za które szczególnie będziemy się modlić.

*Zbieramy jeszcze karty (WYPOMINKI), które prosimy wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki znajdującej się na balaskach. Wypominki przedstawiamy Bogu adorując Najświętszy Sakrament i odmawiając święty Różaniec. Zapraszamy zatem od 3.11. na godz. 17:15.

*Przypominamy, że w listopadzie możemy zyskać odpusty zupełne. Z racji pandemii nie muszą to być dni od 1 do 8 listopada (jak zwyczajowo bywało), ale dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych. Mogą być one nawet od siebie oddzielone. Zachęcam do odczytania Dekretu Penitencjarii Apostolskiej, znajdującego się w gablotach i na stronie internetowej parafii.

*Na poniedziałkową wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże dary dla rodzin za przyczyną Patrona Rodzin i Ojców św. Józefa – odmawiamy Litanią do św. Józefa. Zapraszamy zwłaszcza Bractwo św. Józefa. Szukajmy wsparcia u św. Józefa Opiekuna Pana Jezusa i Kościoła świętego.

*Stosując się do sanitarnego reżimu i za zgodą rodziców odbędzie się próba muzyczna dziecięcej scholii „Promyki Boże” w poniedziałek o godz. 16:00, także czwartkowe spotkanie ministrantów oraz w piątek swoją próbę (godz. 17:00) ma zespół muzyczny „Miriam”.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Różańca świętego.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i spowiedź święta.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i następnie Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi uczynione względem Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki.

*Z racji pandemii comiesięczne odwiedziny chorych po uprzednim telefonie duszpasterza.

*Informacja dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych: we wtorek i w środę o godz. 17:00 w salce na plebanii istnieje możliwość pobrania miary dla szat komunijnych.

*Zwyczajowo, możemy dzisiaj wesprzeć nasze Wyższe Seminarium Duchowne przez ofiary złożone do puszek.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie (rodzinnie) odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy pamiętajmy o zapalaniu świecy-gromnicy w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!