OGŁOSZENIA – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.11.2020

*W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto); we wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w środę – św. Marcina z Tours, biskupa; w czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika; w piątek – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

*W ciągu tygodnia modlimy się za naszych zmarłych. Zbieramy jeszcze karty (WYPOMINKI). Wypominki przedstawiamy Bogu adorując Najświętszy Sakrament i odmawiając święty Różaniec. Zapraszamy zatem codziennie na godz. 17:15.

*W piątek (13.11) o godz. 17:00 Nabożeństwo Fatimskie, które połączymy z wypominkami.

*Przypominamy, że w listopadzie możemy zyskać odpusty zupełne. Dowolnie wybieramy osiem dni w listopadzie. Mogą to być dni od siebie oddzielone. Jeszcze raz zachęcam do odczytania Dekretu Penitencjarii Apostolskiej, znajdującego się w gablotach i na stronie internetowej parafii.

*Na poniedziałkową wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże dary dla rodzin za przyczyną św. Józefa, Opiekuna Kościoła świętego, jak i Patrona rodzin i ojców. Zapraszamy także nasze Bractwo św. Józefa.

*W środę (11.11) będziemy obchodzić 102 rocznicę odzyskania Niepodległości. Msze św. odprawimy o godz. 9:00 i 18:00. Za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski, będziemy prosić, aby nasza Ojczyzna była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

*Stosując się do sanitarnego reżimu i za zgodą rodziców prowadzone są: próba dziecięcej scholii „Promyki Boże”, zbiórka ministrantów, próba zespołu muzycznego „Miriam” oraz formacja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca. Zbieramy tzw. tacę gospodarczą. Wysokość zebranej sumy przekażę za tydzień.

*Za tydzień przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać pieniądze na pokrycie kosztów dwóch koszy rynnowych, które musimy wymienić, a są już zamówione. Już teraz prosimy o zrozumienie i otwarte serce.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie (rodzinnie) odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy pamiętajmy o zapalaniu świecy-gromnicy w naszych domach.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!