NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.11.2020

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

*Dzisiaj w niedzielę jeszcze modlitwa wypominkowa o godz. 17:15.

*Przypominamy, że w listopadzie możemy zyskać odpusty zupełne.

*Na poniedziałkową wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże dary dla rodzin za przyczyną św. Józefa, Opiekuna Kościoła świętego, jak i Patrona rodzin i ojców. Zapraszamy także nasze Bractwo św. Józefa.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Tydzień temu przedstawiciele Rady Parafialnej zbierali pieniądze na pokrycie kosztów dwóch koszy rynnowych. Zebrano 1864, 30 zł. W dzisiejszą niedzielę również będzie można złożyć ofiarę po każdej Mszy św. w tyle kościoła na ręce przedstawicieli Rady Parafialnej. Można również dokonać wpłaty na konto parafialne z dopiskiem: na kosze rynnowe. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

*Bardzo dziękuję Panom z Bractwa św. Józefa za naprawienie (solidne umocowanie) wielkiego krzyża znajdującego się przed frontem naszego kościoła.

*Za tydzień na każdej Mszy św. poświęcimy opłatki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę.

*Na wigilijnym stole nie powinno również zabraknąć świecy. Rozprowadzać będziemy od przyszłej niedzieli świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca będzie w cenie 15 zł, natomiast mała – 6 zł.

*W zakrystii można podawać imiona osób żywych i zmarłych, za których będziemy się modlić w dniu św. Barbary (4.12). O godz. 18:00 odprawimy tzw. górniczą Mszę św.

*Rozprowadzamy Kalendarze na 2021 rok. Cena 10 zł. Z zebranych środków tworzymy ministrancki i młodzieżowy fundusz.

*W piątek (27.11) po wieczornej Mszy św., będzie specjalne modlitewne Nabożeństwo za przyczyną św. Michała Archanioła. Będziemy prosić Boga o uzdrowienie duchowe, psychiczne i fizyczne. Nabożeństwo rozpoczniemy poświęceniem wody oraz soli, a zakończymy indywidualnym błogosławieństwem każdej osoby Najświętszym Sakramentem.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie (rodzinnie) odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy pamiętajmy o zapalaniu świecy-gromnicy w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!