OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja, Apostoła; w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w piątek – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.

*W pierwszą niedzielę Adwentu na każdej Mszy św. święcimy opłatki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła.

*Z racji 29. dnia miesiąca, a więc symbolicznej daty wyjścia Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej, zapraszamy dzisiaj na comiesięczną modlitwę i Apel Jasnogórski do naszej świątyni na godzinę 21:00. W sposób szczególny zapraszamy pielgrzymów i duchowych uczestników pielgrzymki.

*W Adwencie o godz. 6:40 (nie o godz. 7:00!) od poniedziałku do piątku odprawiamy roratnią Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie. Na roraty dzieci (inni również) przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami – będzie losowanie i nagrody. Z racji pandemii nie będzie zwyczajowego śniadania.

*Rozprowadzamy również świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca będzie w cenie 15 zł, natomiast mała – 6 zł.

*Na poniedziałkową wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże dary dla rodzin za przyczyną św. Józefa, Opiekuna Kościoła świętego, jak i Patrona rodzin i ojców. Zapraszamy także nasze Bractwo św. Józefa.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16:00.

*W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 9:00 i następnie wynagradzający Różaniec św. za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*Przed Bożym Narodzeniem duszpasterze odwiedzą swoich chorych po uprzednim kontakcie telefonicznym.

*Tydzień temu przedstawiciele Rady Parafialnej zbierali już po raz drugi pieniądze na pokrycie kosztów dwóch koszy rynnowych. Poprzedniej niedzieli zebrano 1853, 15 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

*W zakrystii można podawać imiona osób żywych i zmarłych, za których będziemy się modlić w dniu św. Barbary (4.12). O godz. 18:00 odprawimy tzw. górniczą Mszę św.

*Pojawił się następny numer naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” (za dobrowolną ofiarę).

*Rozprowadzamy nadal Kalendarze na 2021 rok. Cena 10 zł. Z zebranych środków tworzymy ministrancki i młodzieżowy fundusz.

*W następną niedzielę będziemy w naszej parafii gościć ks. Tomasza Barana (proboszcz parafii w Wojcieszycach i Rybnicy). Będzie głosił kazania. Z racji pandemii nie będziemy organizować rekolekcji.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie (rodzinnie) odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy pamiętajmy o zapalaniu świecy-gromnicy w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!