OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ADWENTU 6.12.2020

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny (uroczystość). A dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa.

*W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*Gościmy w naszej parafii ks. Tomasza Barana (proboszcz parafii w Wojcieszycach i Rybnicy). Bóg zapłać za jego niedzielną posługę sprawowania Eucharystii oraz głoszenia słowa Bożego.

*W Adwencie o godz. 6:40 od poniedziałku do piątku odprawiamy roratnią Msz św. o Najświętszej Maryi Pannie. Na roraty dzieci (inni również) przynoszą lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami – będzie losowanie i nagrody.

*Na poniedziałkową wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże dary dla rodzin za przyczyną św. Józefa, Opiekuna Kościoła świętego, jak i Patrona rodzin i ojców. Zapraszamy także nasze Bractwo św. Józefa.

*We wtorek mamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6:40 – roraty; 9:00 – modlitwa za wszystkich Parafian i o godz. 18:00.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 *Po każdej Mszy św. rozprowadzamy poświęcone opłatki za dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 15 zł (świeca duża) i 6 zł (mała).

*Informujemy, że przed Bożym Narodzeniem duszpasterze odwiedzą swoich chorych po uprzednim kontakcie telefonicznym.

*Można jeszcze nabyć parafialną gazetkę „Anielski goniec” (za dobrowolną ofiarę).

*Rozprowadzamy nadal Kalendarze na 2021 rok. Cena 10 zł. Z zebranych środków tworzymy ministrancki i młodzieżowy fundusz.

*Dzisiaj jeszcze będziemy zbierać w tyle kościoła pieniądze na kosze rynnowe, których mocowanie zostało zaplanowane na najbliższą środę.

*Za tydzień II niedziela miesiąca i będziemy zbierać tzw. tacę gospodarczą.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Informujemy o akcie wandalizmu, jaki zaistniał w sobotę rano ok. godz. 8:00. Mężczyzna, wielokrotnie rzucając dużym kamieniem, uszkodził główne drzwi wejściowe do świątyni oraz zniszczył gablotę doszczętnie bijąc szybę. Monitoring pokazuje, że akt niszczycielski trwał blisko 5 minut. Dziękujemy p. Zbigniewowi (kościelnemu) za zdecydowane i szybkie zamknięcie drzwi kościoła. Sprawa już znajduje się w rękach policji. Módlmy się za sprawcę tego niecnego czynu. Nie wiemy z jakich pobudek działał. Oddawajmy go Bożemu Miłosierdziu. We wtorek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zaniesiemy do Boga modlitwy wstawiennicze i wynagradzające.

*Codziennie (rodzinnie) odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy pamiętajmy o zapalaniu świecy-gromnicy w naszych domach.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!