OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA ADWENTU 13.12.2020

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

*Trzecią niedzielę Adwentu przeżywamy jako Gaudete (Radujcie się!). Obowiązuje dzisiaj różowy kolor szat liturgicznych, który wyraża przewagę światła nad ciemnością, a tym samym bliskość Bożego Narodzenia. Od czwartku (17.12) będziemy już w II części Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

*Dzisiaj (13.12), w niedzielę, o godz. 17:00 Nabożeństwo Fatimskie.

*W Adwencie o godz. 6:40 od poniedziałku do piątku odprawiamy roratnią Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie. Na roraty dzieci (inni również) przynoszą lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami – będzie losowanie i nagrody.

*Na poniedziałkową wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże dary dla rodzin za przyczyną św. Józefa, Opiekuna Kościoła świętego, jak i Patrona rodzin i ojców. Zapraszamy także nasze Bractwo św. Józefa.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 *Po każdej Mszy św. rozprowadzamy poświęcone opłatki za dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

*Informujemy, że przed Bożym Narodzeniem duszpasterze odwiedzą swoich chorych po uprzednim kontakcie telefonicznym.

*Mamy kolejny numer parafialnej gazetki „Anielski goniec” (za dobrowolną ofiarę). Zachęcamy także do kupna książki pt. Światło na nowej ścieżce, napisanej przez naszego Pasterza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. W książce tej znajdują się rozważania do Ewangelii Adwentu.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca i zbieramy tzw. tacę gospodarczą. Bóg zapłać Ofiarodawcom!

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie (rodzinnie) odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy pamiętajmy o zapalaniu świecy-gromnicy w naszych domach.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!