OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ADWENTU 20.12.2020

*Wkraczamy w IV tydzień Adwentu, a to oznacza, że nasze przygotowania do świąt winny być intensywniejsze.

*Od poniedziałku do środy o godz. 6:40 odprawiamy Roraty. Zapraszamy na te ostatnie Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie.

*W ramach przygotowań, w poniedziałek i wtorek, przywieziemy i umocujemy w naszym kościele choinki. Ubranie choinek przewidujemy zakończyć po wtorkowej wieczornej Mszy św. Prosimy o zaangażowanie i stosowną pomoc.

*Kierowców, którzy dobrowolnie i bez zgody proboszcza parkują przed kościołem (w miejscu byłej starej plebanii), serdecznie proszę o uprzątnięcie tego terenu ze śmieci, a nawet jego wyrównanie.

*W poniedziałek podczas Mszy św. wieczornej wypraszamy Boże dary dla rodzin za przyczyną św. Józefa, Opiekuna Kościoła świętego, jak i Patrona rodzin.

*We wtorek od godz. 9:00 odwiedzimy naszych chorych, do których wcześniej zadzwonimy. Przewidujemy zatem i inny termin odwiedzin chorych.

*W środę będzie okazja do spowiedzi świętej. Najpierw od godz. 11:00 do 12:00, a następnie od godz. 17:00. Spowiadamy oczywiście podczas każdej Mszy św.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 *W czwartek (24.12) o godz. 9:00 odprawimy Mszę św. za zmarłych, których zabraknie przy tegorocznym wigilijnym stole. Z racji obostrzeń pandemicznych niestety nie będziemy po tej Mszy św. dzielić się opłatkiem.

*Przed nami Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Tego roku odprawimy (z racji pandemii trzy Pasterski). Pierwsza Pasterska o godz. 21:00 dla dzieci i osób starszych, następnie druga o godz. 22:30 i Trzecia Pasterka o godz. 24:00 w Środku Nocy.

*W pierwszy dzień świąt Narodzenia Pańskiego (w piątek, 25.12) – Msze św. według następującego porządku: 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

*W drugi dzień świąt (w sobotę, 26.12), we wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św. według porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00).

*W przyszłą niedzielę mamy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

*Skorzystajmy jeszcze z adwentowego numeru naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” (za dobrowolną ofiarę). Zachęcamy także do kupna książki pt. Światło na nowej ścieżce, napisanej przez naszego Pasterza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. W książce tej znajdują się rozważania do Ewangelii Adwentu.

*Tydzień temu na tzw. tacę gospodarczą zebrano 5673, 22 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom!

*Kancelaria czynna jedynie w poniedziałek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie (rodzinnie) odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy pamiętajmy o zapalaniu świecy-gromnicy w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!