OGŁOSZENIA – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 27.12.2020

*W poniedziałek (28.12), wspominamy Świętych Młodzianków, męczenników. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Wieczorem, już naszym zwyczajem odmówimy również Litanię do św. Józefa, Patrona ojców, mężczyzn i naszych rodzin.

*We wtorek (29.12), V dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 9:00 i 18:00.

*W środę (30.12), VI dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 9:00 i 18:00. Wieczorem również Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (31.12), VII dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie ostatni dzień 2020 roku. Msze św. o 9:00 i wyjątkowo o 17:00. Jak wiemy w nocy z 31.12.2020 na 1.01.2021 obowiązuje zakaz przemieszczania się w godzinach od 19:00 do 6:00. Wieczorna Msza św. będzie dziękczynno-błagalną za Parafian. Przed Mszą św. wieczorną od godz. 16:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

*W piątek (1.01), VIII dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Będziemy go przeżywać jako uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Z racji pierwszego piątku miesiąca od godz. 16:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi świętej.

*W sobotę (2.01), będziemy wspominać świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 9:00 Msza św. oraz Różaniec Święty wynagradzający zniewagi wobec Maryi Dziewicy.

*W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ważne sprawy duszpasterskie będziemy starali się załatwiać w godzinach przedpołudniowych lub południowych.

*Bardzo dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i pracę uczestnicząc w udekorowaniu naszej świątyni. Szczególnie dziękujemy Bractwu św. Józefa oraz młodzieży skupionej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

*Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej. Skorzystajmy z nowego bożonarodzeniowego numeru naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” (za dobrowolną ofiarę).

*Codziennie (rodzinnie) odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy pamiętajmy o zapalaniu świecy-gromnicy w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!