OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 3.01.2021

*Dzisiaj mamy pierwszą niedzielę miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 do wieczornej Mszy św.

*W poniedziałek na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże łaski dla rodzin za przyczyną św. Józefa, Opiekuna Kościoła.

 *W środę (6.01) będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00). Zgodnie z tradycją błogosławimy tego dnia kredę i kadzidło. Ogłasza się również datę Wielkanocy i innych świąt ruchomych, co uczynimy po odczytaniu Ewangelii.

*Oczywiście z racji pandemii nie będzie Orszaku Trzech Króli w naszym mieście. Niemniej zachęcamy dzieci i młodzież do przebrania się w stroje królewskie (np. korony, peleryny, berła, parasole, welony, tarcze, zbroje). Każda rodzina może wystawić swój „Mały Orszak Królewski” i oddać pokłon Małemu Jezusowi, leżącemu w naszym parafialnym żłóbku. Dzieciątko Jezus z pewnością pobłogosławi każdego, kto tym sposobem wyzna swoją wiarę.

*W środę mamy również nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*Za tydzień tzw. niedziela inwestycyjna i zebraną tacę przeznaczamy na cele gospodarcze.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej. Możemy skorzystać jeszcze z bożonarodzeniowego numeru naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” (za dobrowolną ofiarę).

*Codziennie (rodzinnie) odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy pamiętajmy o zapalaniu świecy-gromnicy w naszych domach.

*W sprawie kolędy! Ze względu na sytuację sanitarną spowodowaną pandemią koronawirusa tegoroczna kolęda nie odbędzie się w sposób tradycyjny. Duszpasterze nie będą odwiedzać rodzin naszej parafii. Ale od przyszłego poniedziałku (11.01) będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę św. wieczorną, tzw. kolędową. Będziemy modlić się za te rodziny, także za zmarłych z tych rodzin oraz przedstawicielom rodzin przekażemy tzw. zestaw kolędowy, tzn. wodę święconą oraz tekst błogosławieństwa. Porządek Mszy św. kolędowych z wykazem ulic przedstawimy za tydzień w ogłoszeniach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!