OGŁOSZENIA – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021

*Dzisiaj kończymy Okres Narodzenia Pańskiego i wchodzimy w liturgiczny Okres Zwykły.

*Jak informowaliśmy ze względu na sytuację sanitarną spowodowaną pandemią koronawirusa tegoroczna kolęda nie odbędzie się w sposób tradycyjny. Duszpasterze nie będą odwiedzać rodzin naszej parafii. Parafian-mieszkańców zapraszamy na Mszę św. wieczorną, tzw. kolędową. Będziemy modlić się za rodziny, także za zmarłych z tych rodzin, następnie przedstawicielom rodzin przekażemy zestaw kolędowy, tzn. tekst błogosławieństwa mieszkania oraz wodę święconą. Prosimy o przyniesienie z sobą wody do poświęcenia.

Będzie można też złożyć ofiarę kolędową, którą przeznaczymy na cele gospodarcze parafii.

 W tym tygodniu na wieczorną Mszę św. kolędową (godz. 18:00):

– w poniedziałek zapraszamy Parafian z ul. Wielkiej Niedźwiedzicy;

– we wtorek zapraszamy Parafian z ul. Marsa;

– w czwartek zapraszamy Parafian z ul. Galaktycznej i Neptuna;

– w piątek zapraszamy Parafian z ul. Wrocławskiej i Polarnej.

Plan Mszy kolędowych znajduje się w gablotach, na stronie internetowej oraz w naszej parafialnej gazetce.

*W poniedziałek na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże łaski dla rodzin za przyczyną św. Józefa, Opiekuna Kościoła.

*W środę (13.01) o godz. 17:00 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Intencje modlitewne połączymy wraz z intencjami nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18:00 Msza św. w tych intencjach.

*Dzisiaj, w II niedzielę miesiąca, dziękujemy szczególnie za tzw. tacę inwestycyjną. Wysokość zebranej sumy przekażę za tydzień.

*Już teraz zapraszamy wszystkich Parafian na WSPÓLNE KOLĘDOWANIE, które odbędzie się w niedzielę 24.01.2021 po wieczornej Mszy św. Śpiew poprowadzi nasz młodzieżowy zespół „Miriam”.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej. Skorzystajmy z nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” (za dobrowolną ofiarę), w której znajduje się również informacja o naszych Mszach kolędowych.

*Codziennie (rodzinnie) odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy pamiętajmy o zapalaniu świecy-gromnicy w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!