OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2021

*W tym tygodniu, we wtorek – mamy Ofiarowanie Pańskie (święto). Tego dnia członkowie Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; w środę – wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika – na Mszach św. (rano i wieczorem) pobłogosławimy świece i udzielimy specjalnego błogosławieństwa uwalniającego od chorób gardła; w piątek – wspominamy św. Agatę (Patronka od pożarów i innych niebezpieczeństw), dziewicę i męczennicę – na wieczornej Mszy św. poświęcimy chleb i sól, które będzie można zabrać do swoich domów; w sobotę – wspominamy świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

*W poniedziałek wieczorem wypraszamy Boże dary dla rodzin za przyczyną św. Józefa, Opiekuna Kościoła świętego, jak i Patrona rodzin i ojców.

 *We wtorek (2.02), w święto Ofiarowania Pańskiego (święto Matki Bożej Gromnicznej), Msze św. będą o godz. 9:00 oraz 18.00. Prosimy przynieść ze sobą świece. Święto to zamyka cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W Kościele powszechnym w to święto przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będzie można zakupić świece-gromnice.

 *W środę o godz. 18:00 mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do pierwszo-piątkowej spowiedzi i Komunii Świętej (o godz. 17:00 udzielamy Komunii św. dla tych, którzy nie zostają na wieczorną Mszę św.).

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza św. i Różaniec jako wynagrodzenie za zniewagi ludzi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych. Ks. Łukasz – w poniedziałek od godz. 9:00; ks. Proboszcz – w piątek od godz. 9:00; ks. Tomasz – w sobotę od godz. 10:30.

*W czwartek będzie Zbiórka Ministrancka. Serdecznie zapraszamy ministrantów i lektorów na wieczorną Mszę św. o godz. 18:00, a następnie spotkanie w salce plebanijnej.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej zbierać będzie zapisy do akcji „40 dni dla życia”. Akcja ta polega na nieprzerwanej modlitwie w obronie nienarodzonych dzieci zagrożonych aborcją, trwającej dzień i noc przez 40 dni. Szczegóły na plakacie w gablotach i w Internecie. Akcja będzie trwała od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej. Skorzystajmy z naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” za dobrowolną ofiarę.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!