OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.02.2021

*W tym tygodniu w poniedziałek mamy święto Katedry św. Piotra Apostoła.

*Dzisiaj o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W poniedziałek na Mszy św. wieczornej wypraszamy Boże dary dla rodzin za przyczyną św. Józefa, Opiekuna Kościoła świętego, Patrona mężczyzn oraz ojców. Planujemy jeden raz w miesiącu po poniedziałkowej Mszy św. organizować spotkania dla mężczyzn. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się 22 marca. Katechezę na temat świętej liturgii wygłosi ks. Tomasz.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek Msza św. zbiorowa za zmarłych. Przed błogosławieństwem końcowym, śpiewając Litanię do Wszystkich Świętych, przewodniczący liturgii kapłan zaniesie zapaloną świecę do ołtarza Świętej Rodziny. W ostatnie czwartki miesiąca tak będziemy się modlić za nasze rodziny, pamiętając o naszych przodkach.

*Wypisane intencje na środową nowennę oraz karteczki z imionami naszych zmarłych wrzucamy do przygotowanych skrzynek po prawej i lewej stronie kościoła.

*W piątek o godz. 17:15 Droga Krzyżowa.

*Trwa akcja „40 dni dla życia” organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej. Poprzez zapisy można jeszcze włączyć się w tę modlitewną akcję.

*Informujemy, że w trzecią niedzielę Wielkiego Postu (7.03) rozpoczniemy nasze (nieco skrócone) parafialne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Arkadiusz Śliwiński, wikariusz parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szklarskiej Porębie.

*Trwają zapisy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w dniach od 22.03 do 26.03 (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 19:00 do 21:00). Chętnych zapraszamy o zgłaszanie się. Nauki poprowadzą specjaliści, a pośród nich m.in. lekarz, psycholog, prawnik, uczestnik grupy AA, policjant. Będą one poświęcone różnym tematom: sakramentowi małżeństwa, naturalnemu planowaniu rodziny, małżeńsko-rodzinnej komunikacji i sposobom rozwiązywania konfliktów.

*Podczas ostatniej niedzieli, tzw. inwestycyjnej, zebrano 5863,53 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. Informujemy, że od kilku dni nasz kościół oraz plebania korzysta z fotowoltaicznych paneli (jest ich 22). Proces realizacji mikroelektrowni fotowoltaicznej dobiegł końca (trwał od lipca 2020 r.).

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej. Skorzystajmy z naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” (nowy numer) za dobrowolną ofiarę.

 *Gorąco zachęcamy do nabycia książki pt. „Oto idziemy do Jerozolimy”, autorstwa Biskupa Z. Kiernikowskiego. Są to rozważania do Ewangelii Wielkiego Postu. Cena książki 12 zł.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!