OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28.02.2021

*W tym tygodniu w czwartek wspominamy św. Kazimierza, królewicza (święto).

*Dzisiaj o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*Również dzisiaj o godz. 21:00 różaniec pielgrzymkowy, na który zapraszamy także Parafian.

*W poniedziałek na Mszy św. wieczornej modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa. Jutro po Mszy odbędzie się spotkanie Braci z Bractwa Świętego Józefa. Przypominamy, że planujemy jeden raz w miesiącu po poniedziałkowej Mszy św. organizować spotkania dla mężczyzn. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się 22 marca. Katechezę na temat świętej liturgii wygłosi ks. Tomasz.

*W pierwszą środę miesiąca o godz. 18:00 mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do pierwszo-piątkowej spowiedzi i Komunii Świętej (o godz. 17:00 udzielamy Komunii św. dla tych, którzy nie zostają na wieczorną Mszę św.). O godz. 17:15 rozpoczniemy podczas adoracji Drogę Krzyżową.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza św. i Różaniec jako wynagrodzenie za zniewagi ludzi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych. Ks. Łukasz – w poniedziałek od godz. 9:00; ks. Proboszcz – w piątek od godz. 9:00; ks. Tomasz – w sobotę od godz. 10:30.

 *W najbliższy piątek młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji weźmie udział w emisji programu Westerplatte Młodych emitowanego w TV Trwam o godz. 18.15, a także będzie uczestniczyć w audycji Czas wzrastania na antenie Radia Maryja o godz. 21:30. Zapraszamy!

*Od poniedziałku do niedzieli nasza Parafia będzie brała udział w sztafecie modlitewnej flash-Mob, która jest równoległą inicjatywą modlitewną dla „40 dni dla życia”. Ideą tej sztafety jest modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w miejscu publicznym w intencji życia poczętego, któremu grozi aborcja i o pokój na świecie. Przez tydzień zapraszamy o godzinie 15:00 na wspólną modlitwę przed naszą świątynią.

 *Za tydzień (7.03) rozpoczniemy nasze (nieco skrócone) parafialne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Arkadiusz Śliwiński, wikariusz parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szklarskiej Porębie.

*Trwają zapisy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w dniach od 22.03 do 26.03 (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 19:00 do 21:00). Chętnych zapraszamy o zgłaszanie się. Nauki poprowadzą specjaliści, a pośród nich m.in. lekarz, psycholog, prawnik, uczestnik grupy AA, policjant. Będą one poświęcone różnym tematom: sakramentowi małżeństwa, naturalnemu planowaniu rodziny, małżeńsko-rodzinnej komunikacji i sposobom rozwiązywania konfliktów.

*Na tegoroczne Triduum Paschalne chcemy powołać chór parafialny, dlatego zapraszamy chętne osoby na próby, które odbywają się w środy i soboty po Mszach św. wieczornych.

*Już teraz informujemy, że za tydzień w poniedziałek (8.03) po Mszy św. wieczornej (godz. 18.45) odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VIII.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej. Skorzystajmy z naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” za dobrowolną ofiarę.

*Gorąco zachęcamy do nabycia książki pt. „Oto idziemy do Jerozolimy”, autorstwa Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. Są to rozważania do Ewangelii Wielkiego Postu. Cena książki 12 zł.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!