OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7.03.2021

*Serdecznie witamy w naszej Parafii ks. Arkadiusza Śliwińskiego, wikariusza parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szklarskiej Porębie, który przeprowadzi nas przez nieco skrócone z racji pandemii ćwiczenia rekolekcyjne.

Poniedziałek – II dzień rekolekcji – 8.03.2021 r.

9.00     Msza św. z nauką ogólną

17.15   Różaniec św. z udziałem dzieci i młodzieży

18.00   Msza św. z nauką ogólną

Wtorek – III dzień rekolekcji – 9.03.2021 r.

9.00    Msza św. z nauką ogólną

17.15   Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży i ministrantów

18.00   Msza św. z nauką ogólną

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i od godz. 16:00 mamy adorację Najświętszego Sakramentu.

*Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale (godz. 17:15) z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W poniedziałek na Mszy św. wieczornej modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa. Przypominamy, że planujemy jeden raz w miesiącu po poniedziałkowej Mszy św. organizować spotkania dla mężczyzn. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się 22 marca. Katechezę na temat świętej liturgii wygłosi ks. Tomasz.

*W poniedziałek (8.03) po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VIII.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od środy (10.03) zapraszamy również na Nowennę do św. Józefa. Będziemy się modlić przez dziewięć kolejnych dni podczas Mszy św. wieczornych, a szczególnie przed ich końcowym błogosławieństwem. Nowennę zakończymy 18 marca. Intencją Nowenny będzie modlitwa za mężczyzn i ojców naszej Parafii oraz o potrzebne dary dla działającego w naszej wspólnocie Bractwa św. Józefa. W uroczystość św. Józefa (19 marca) dokonamy aktu oddania całej naszej Parafii temu potężnemu Obrońcy i Opiekunowi.

*W piątek o godz. 17:15 mamy Drogę Krzyżową.

*W sobotę (13.03) o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie.

*Trwają zapisy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w dniach od 22.03 do 26.03 (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 19:00 do 21:00). Chętnych zapraszamy o zgłaszanie się. Nauki poprowadzą: ksiądz, lekarz, psycholog, prawnik, uczestnik grupy AA, policjant. Tematyka: istota sakramentu małżeństwa, naturalne planowanie rodziny, małżeńsko-rodzinna komunikacja i sposoby rozwiązywania konfliktów.

*Śpiew liturgiczny do Triduum Paschalnego przygotowuje nowopowstały chór parafialny. Zapraszamy chętne osoby na próby, które odbywają się w środy i soboty po Mszach św. wieczornych.

*Informujemy, że z racji obostrzeń pandemicznych nie organizujemy obecnie pomocy przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT za 2020 r. Niemniej zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz naszej parafii. Informacja szczegółowa w gablotach.

*Rozprowadzamy caritasowskie paschaliki (świece) na stół wielkanocny. Mamy ich dwa rodzaje. Jedne klasyczne po 6 zł i drugie, w kształcie jajka po 15 zł.

*Za tydzień II niedziela miesiąca (inwestycyjna) i będziemy zbierać tacę na cele gospodarcze parafii.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej. Skorzystajmy z nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” za dobrowolną ofiarę.

*Gorąco zachęcamy do nabycia książki pt. „Oto idziemy do Jerozolimy”, autorstwa Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. Są to rozważania do Ewangelii Wielkiego Postu. Cena książki 12 zł.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!