OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13.03.2021

*W tym tygodniu wspominamy w piątek św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny (uroczystość).

*Zapraszamy na niedzielne nabożeństwo pokutne, czyli na Gorzkie Żale (godz. 17:15) z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W poniedziałek na Mszy św. wieczornej modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa. Przypominamy, że planujemy jeden raz w miesiącu po poniedziałkowej Mszy św. organizować spotkania dla mężczyzn. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się 22 marca. Katechezę na temat świętej liturgii wygłosi ks. Tomasz.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Kontynuujemy naszą Nowennę do św. Józefa. Modlimy się przez dziewięć kolejnych dni podczas Mszy św. wieczornych. Nowennę zakończymy 18 marca. Intencją Nowenny jest modlitwa za mężczyzn i ojców naszej Parafii oraz o potrzebne dary dla działającego w naszej wspólnocie Bractwa św. Józefa.

 *W uroczystość św. Józefa (19 marca) dokonamy aktu oddania całej naszej Parafii św. Józefowi. Dokonamy tego podczas Mszy św. o godz. 9:00 i następnie o godz. 18:00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 rano.

 *W piątek o godz. 17:15 mamy Drogę Krzyżową.

 *Trwają zapisy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w dniach od 22.03 do 26.03 (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 19:00 do 21:00). Chętnych zapraszamy o zgłaszanie się. Nauki poprowadzą: ksiądz, lekarz, psycholog, prawnik, uczestnik grupy AA, policjant. Tematyka: istota sakramentu małżeństwa, naturalne planowanie rodziny, małżeńsko-rodzinna komunikacja i sposoby rozwiązywania konfliktów.

*Śpiew liturgiczny do Triduum Paschalnego przygotowuje okazyjnie powstały chór parafialny. Zapraszamy chętne osoby na próby, które odbywają się w środy i soboty po Mszach św. wieczornych.

*Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz naszej parafii. Informacja szczegółowa w gablotach.

*Rozprowadzamy w tyle kościoła caritasowskie paschaliki (świece) na stół wielkanocny w cenie 6 zł.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca (inwestycyjna) i zbieraliśmy tacę na cele gospodarcze parafii. O wysokości zebranej sumy poinformuję za tydzień.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej. Skorzystajmy z nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” za dobrowolną ofiarę.

*Gorąco zachęcamy do nabycia książki pt. „Oto idziemy do Jerozolimy”, autorstwa Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. Są to rozważania do Ewangelii Wielkiego Postu. Cena książki 12 zł.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!