OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.03.2021

*W tym tygodniu, w czwartek, będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

*Zapraszamy na niedzielne nabożeństwo pokutne, czyli na Gorzkie Żale (godz. 17:15) z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W poniedziałek, po wieczornej Mszy św., na której modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa, odbędzie się pierwsze spotkanie dla mężczyzn. Katechezę na temat świętej liturgii wygłosi ks. Tomasz. Zapraszamy wszystkich chętnych. Chcemy powiększyć Służbę Liturgiczną o dorosłych, a także planujemy powołać nowych Szafarzy świeckich do udzielania Komunii Świętej.

*Stosując się do reżimu sanitarnego, od poniedziałku, o godz. 19:00, ruszamy z naszym KURSEM PRZEDMAŁŻEŃSKIM. Będzie trwał do piątku. Nauki poprowadzą: ksiądz, lekarz, psycholog, prawnik, uczestnik grupy AA, policjant. Tematyka: istota sakramentu małżeństwa, naturalne planowanie rodziny, małżeńsko-rodzinna komunikacja i sposoby rozwiązywania konfliktów.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego będą dwie Msze św.: o godz. 9:00 i następnie o godz. 18:00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 rano. Msza św. wieczorna będzie zbiorową za zmarłych z naszych rodzin. Zapraszamy do składania kartek z imionami naszych zmarłych i polecania Bogu naszych zmarłych przodków. Kartki wrzucamy do skrzynki znajdującej się przy ołtarzu Świętej Rodziny.

*Przypominamy, że wypisane kartki z intencjami w sprawach bieżących polecamy Bogu przy ołtarzu Najświętszej Maryi Panny, a za zmarłych – przy ołtarzu Świętej Rodziny. Intencje obejmujemy zbiorową Mszą św.

*W piątek o godz. 17:15 mamy Drogę Krzyżową.

*Serdecznie zapraszamy w sobotę (27.03), w wigilię Niedzieli Palmowej na nabożeństwo w duchu Taizè, które odbędzie się o godz. 19:00 w naszej Parafii.

*Śpiew liturgiczny do Triduum Paschalnego przygotowuje okazyjnie powstały chór parafialny. Zapraszamy chętne osoby na próby, które odbywają się w środy i soboty po Mszach św. wieczornych.

*Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz naszej parafii. Informacja szczegółowa w gablotach.

*Rozprowadzamy w tyle kościoła caritasowskie paschaliki (świece) na stół wielkanocny (6 zł).

*Poprzedniej niedzieli zebraliśmy na tzw. tacę inwestycyjną 6320,89 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej. Skorzystajmy z nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” za dobrowolną ofiarę.

*Zachęcamy do nabycia książki pt. „Oto idziemy do Jerozolimy”, autorstwa Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. Są to rozważania do Ewangelii Wielkiego Postu. Cena książki 12 zł.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!