OGŁOSZENIA – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2.05.2021

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę, Królową Polski, Główną Patronkę Polski; we wtorek – św. Floriana, męczennika; w czwartek – świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w sobotę – św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

*W poniedziałek (3.05), mamy Parafialny Odpust. Msze św.: 9:00, 10:30, 12:00 i 18.00. Głównej uroczystości odpustowej na sumie o godz. 12:00 przewodniczyć będzie Profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego Ks. Dr Hab. Bogdan Giemza SDS (salwatorianin) z Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

*Codziennie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 17:15, a z racji przygotowań do Pierwszej Komunii Dzieci we wtorek, środę i piątek o godz. 17:30.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Za tydzień mamy Pierwszą Komunię Świętą. Uroczystości będą 8 i 9 maja (sobota i niedziela). Każdego dnia będą dwie uroczystości: o godz. 10:30 i godz. 12:00.

*W tygodniu odbędą się próby i Pierwsza Spowiedź Święta według planu znajdującego się w gablotach i na stronie internetowej.

*W tyle kościoła znajdują się obrazki z wypisanym imieniem dziecka. Prosimy o ich zabranie i modlitwę za wymienione imiennie dziecko na obrazku.

*W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16:00. Zapraszamy na nią zwłaszcza tych wiernych, którzy systematycznie przychodzą na godz. 10:30 i 12:00. Chodzi o nie zajmowanie miejsc podczas Mszy św. komunijnych.

*Dzisiaj, po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00 zbiórka ministrantów.

*Informujemy, że organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie w terminie od 19 do 27 czerwca br. Więcej informacji na plakatach w gablotach i u ks. Tomasza.

*Za tydzień II niedziela miesiąca i będzie zbierana taca na cele gospodarcze naszej parafii.

*W pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9:00.

*Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach oraz na stronie internetowej. Korzystajmy z prasy katolickiej i naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” za dobrowolną ofiarę.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!