OGŁOSZENIA – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; w środę – św. Filipa Nereusza, prezbitera; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – św. Urszulę Leduchowską, dziewicę. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

*Dzisiaj i codziennie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30.

*W poniedziałek na wieczornej Mszy św. modlimy się za przyczyną św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

*W poniedziałek o godz. 18:45 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek o godz. 18:00 comiesięczna Msza św. zbiorowa za zmarłych. Wypisane kartki z imionami zmarłych wrzucamy do skrzynki znajdującej się przy bocznym ołtarzu Świętej Rodziny z Nazaretu.

*Zbliża się szczególna okazja, aby Kościół legnicki podjął modlitwę za swojego Pasterza, Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, który 6 czerwca br. będzie obchodził 50. rocznicę święceń prezbiteratu. W ten złoty Jubileusz Kapłaństwa wpisuje się także zbliżająca 75. rocznica urodzin oraz 19. rocznica święceń biskupich. Uroczystości Jubileuszowe odbędą się w Katedrze legnickiej w sobotę (19.06) podczas Eucharystii o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy!

*Z związku z uroczystością Bożego Ciała, już teraz ogłaszamy, że próba sypania kwiatów odbędzie się w przyszły poniedziałek (31.05) o godz.16:30.

*Parafia pw. św. Rodziny w Legnicy zaprasza od dzisiaj (23.05) do środy (26.05) na rekolekcje dla małżeństw pod hasłem: „Jak zadbać o swoje małżeństwo i rodzinę”, które poprowadzi gość specjalny: Mieczysław Guzewicz – mąż, ojciec, doktor teologii biblijnej, członek rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, wykładowca i autor wielu książek.

*Ponownie informujemy, że organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie w terminie od 19 do 27 czerwca br. Informacje szczegółowe na plakacie.

*Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach oraz na stronie internetowej. Korzystajmy z prasy katolickiej i naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” za dobrowolną ofiarę.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!