OGŁOSZENIA – NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30.05.2021

 *W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; we wtorek – św. Justyna, męczennika; w środę – Najświętszej Maryi Panny Łaskawej; w czwartek – uroczystość Bożego Ciała; w sobotę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

*Do końca maja – Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30. Od wtorku Nabożeństwo Czerwcowe uwielbiające Najświętsze Serce Pana Jezusa. W uroczystość Bożego Ciała nabożeństwa nie będzie.

*W poniedziałek, w związku z uroczystością Bożego Ciała, próba sypania kwiatów o godz. 16:30.

*W poniedziałek na wieczornej Mszy św. modlimy się za przyczyną św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

*W poniedziałek o godz. 18:45 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8.

*We wtorek o godz. 18:45, po Mszy św. – spotkanie ministrantów.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W czwartek mamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Biskup Legnicki zaprasza na procesję eucharystyczną, która wyjdzie z legnickiej Katedry po Mszy św. o godz. 17:00, kierując się do Sanktuarium św. Jacka. Podczas procesji nie będzie czterech ołtarzy. Będzie to eucharystyczna procesja uwielbienia z racji Roku Eucharystycznego.

*W naszej parafii w Boże Ciało Msze św. będą o godz. 7:30, 9:00, 10:30 i suma o godz. 12:00 wraz z procesją eucharystyczną. Pójdziemy do czterech ołtarzy znajdujących się przy naszym kościele. Proszę o przygotowanie ołtarzy: pierwszy ołtarz organizują Wspólnoty Modlitewne; drugi – Bractwo św. Józefa i Nadzwyczajni Szafarze; trzeci ołtarz organizuje Młodzież; czwarty – Lektorzy i Ministranci. Ostatnia Msza św. w Boże Ciało będzie o godz. 18:00.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi oraz pierwszopiątkowej Komunii św. O godz. 17:00 udzielimy Komunii tym, którzy nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – wtorek, od godz. 9:50; ks. Tomasz – sobota, od godz. 10:30; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9:00.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i Różaniec wynagradzający zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela zaprasza na dwa wydarzenia: całonocne czuwanie pod hasłem „Ogień dwóch Serc” z 4 na 5 czerwca; oraz na nocną, już tradycyjną, pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Szczegóły na plakatach.

*Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach oraz na stronie internetowej. Korzystajmy z prasy katolickiej i naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” za dobrowolną ofiarę.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!