OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.06.2021

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Jadwigę Królową; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*W związku z oktawą Bożego Ciała, Nabożeństwo Czerwcowe uwielbiające Najświętsze Serce Pana Jezusa, po wieczornej Mszy św. w ramach procesji eucharystycznej. Tak będzie do czwartku. W piątek i sobotę nabożeństwo o godz. 17:30.

*Odwołując się do polskiej tradycji, zapraszamy dziewczynki oraz wszystkie kobiety do przygotowania wianków, które poświęcimy na zakończenie oktawy Bożego Ciała w najbliższy czwartek. Zgodnie z tradycją wianki te są symbolem ludzkiej pracy, a także darów od Boga, które służą ludziom i wszelkim istotom na ziemi. Bywało, że wianki przewiązane czerwoną tasiemką, wieszano obok drzwi wejściowych, w sieni lub w izbie nad świętym obrazem. Według ludowych wierzeń chroniły domostwo przed nieszczęściami, pożarem, uderzeniem pioruna i złymi mocami. Można zrobić kilka wianków i ofiarować najbliższym.

*W poniedziałek na wieczornej Mszy św. modlimy się za przyczyną św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

*W poniedziałek o godz. 18:45 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Wczoraj (5.06) w naszej diecezji rozpoczął się proces beatyfikacyjny sługi Bożego Henryka II Pobożnego. Zapraszamy i zachęcamy do modlitwy za Jego wstawiennictwem. Obrazki z modlitwą znajdują się na stole w tyle naszej świątyni.

*Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach oraz na stronie internetowej. Korzystajmy z prasy katolickiej i naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” (nowy numer!) za dobrowolną ofiarę.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!