OGŁOSZENIA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.08.2021

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, Patronkę Europy; we wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w środę – św. Klarę, dziewicę; w sobotę – św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika. W przyszłą niedzielę mamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

*W piątek, w święto  Przemienienia Pańskiego rozpoczęliśmy Nowennę do Najświętszej Maryi Panny, którą zakończymy w sobotę (14.08), w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna przygotowuje nas do parafialnej uroczystości pobłogosławienia figury Matki Bożej Królowej Polski na naszym przyświątynnym terenie. Błogosławieństwa figury dokona Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18:00. Już teraz zapraszamy na tę uroczystość wszystkich Parafian. Radę Parafialną wraz ze Wspólnotami Modlitewnymi prosimy o upieczenie ciasta, Centrum Spotkań im. Jana Pawła II przygotuje kolacyjną zupę gulaszową, zakupimy również cukierki dla dzieci. Będzie również z nami Złotoryjska Górnicza Orkiestra Dęta. Serdecznie zapraszamy!

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek (13.08) – o godz. 17:00 Nabożeństwo Fatimskie.

*Dzisiaj, w II niedzielę miesiąca, zbieramy tacę na cele gospodarcze. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom, za których każdego miesiąca odprawiana jest Msza święta.

*Wraz z naszym organistą (p. Łukaszem) ponownie zachęcamy do przystąpienia do parafialnego chóru. Lista na którą można się zapisać znajduje się na stole w tyle kościoła. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy!

*Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach. Z przyczyn administracyjnych strona internetowa jeszcze jest nieczynna. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!