OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 15.08.2021

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Jacka, prezbitera; w piątek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w sobotę – św. Piusa X, papieża.

*Przeżywamy dzisiaj parafialną uroczystość pobłogosławienia figury Matki Bożej Królowej Polski na naszym przyświątynnym terenie. Błogosławieństwa figury dokona Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski podczas Mszy św. o godz. 18:00. Po uroczystości skorzystajmy z kolacyjnej zupy gulaszowej, upieczonego ciasta oraz cukierków. Towarzyszyć nam będzie również Złotoryjska Górnicza Orkiestra Dęta. Serdecznie zapraszamy!

*W poniedziałek, przed zakończeniem wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa za mężczyzn, ojców naszej parafii i Bractwo św. Józefa

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Tydzień temu zbierano tzw. tacę gospodarczą. Zebrano 6311, 32 zł. Do tego należy dodać ofiarę od Żywego Różańca na rzec poświęcenia Figury Matki Bożej w wysokości 1000 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom, za których każdego miesiąca odprawiana jest Msza święta.

*Trwają już próby międzyparafialnego chóru. Chętnych do jego zasilenia swoim muzycznym talentem nadal zapraszamy.

*W sobotę (21.08) odbędzie się 17. Kaczawska Trzeźwościowa Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o godz. 20:00 na placu przy kościele św. Jacka.

*Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!