OGŁOSZENIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021

*W tym tygodniu wspominamy: w piątek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

*Decyzją Biskupa Legnickiego nasz wikariusz ks. Tomasz Pązik został skierowany na specjalistyczne studia katechetyczno-pedagogiczne na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dziękujemy Bogu za Jego posługę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Bożego światła oraz wytrwałości na stacjonarnych studiach doktorskich. Oficjalne pożegnanie ks. Tomasza odbędzie się za tydzień, w niedzielę, na Mszy się o godz. 18:00.

*Z dniem 1 września br. Biskup Legnicki ustanowił ks. mgr-lic. Daniela Zająca wikariuszem w naszej parafii. Nowego wikariusza serdecznie witamy i obejmujemy modlitwą, życząc Jemu obfitego błogosławieństwa na duszpasterskiej niwie naszej wspólnoty.

*Już teraz informujemy, że Rocznica I Komunii Świętej dzieci, które obecnie są w piątych klasach, będzie w niedzielę (12.09) o godz. 10:30. Rodziców tych dzieci zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek (3.09) po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45).  

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca zmiana tajemnic Świętego Różańca. Informujemy, że dotychczasowy obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest (od 23.08) w renowacji.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi oraz pierwszopiątkowej Komunii św. O godz. 17:00 udzielimy Komunii tym, którzy nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i Różaniec Święty jako wynagrodzenie za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – w piątek, od godz. 8:30; ks. Tomasz (z ks. Danielem) – sobota, od godz. 11:00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9:00.

*Chętne osoby do wzmocnienia swoim muzycznym talentem parafialnego chóru nadal zapraszamy.

*Maryjna Wspólnota Modlitewna, działająca przy parafii św. Jana Chrzciciela, organizuje nocną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczęcie pielgrzymki w sobotę (4.09) o godz. 21:00. Szczegóły na plakacie.

*Zapraszamy rodziny, starszych i młodszych na koncert uwielbienia pod hasłem WNIEBODĘTE, który odbędzie się dzisiaj (29.08) o godz.17:00 na lubińskich błoniach. Podczas  koncertu usłyszymy wiele wartościowych świadectw nawrócenia, które będą połączone z widowiskiem przygotowanym przez ponad 150 uczestników warsztatów oraz Narodową Orkiestrę Dętą. Koncert uwielbienia został objęty patronatem honorowym Biskupa Legnickiego.

*Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NASZĄ PARAFIĘ. KRÓLOWO POLSKI WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!