OGŁOSZENIA – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.09.2021

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny (święto).

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*Jak już informowałem Biskup Legnicki ustanowił ks. mgr-lic. Daniela Zająca nowym wikariuszem w naszej parafii, którego serdecznie witamy w tę pierwszą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej. Dzisiaj też na Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 oficjalnie żegnamy ks. Tomasza, który został skierowany na specjalistyczne studia doktorskie.

*ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Jesteśmy już po spotkaniu Rodziców dzieci.

We WTOREK (7.09) o godz. 16:00 będzie próba w kościele dla dzieci z rolami, natomiast o godz. 16:30 – próba dla wszystkich dzieci.

Spowiedź św. będzie w PIĄTEK (10.09):

godz. 16:00 – klasy Va i Vb;

godz. 17:00 – klasy Vc i Vd oraz pozostałe dzieci.

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICOWA ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ (12.09) NA MSZY ŚW. O GODZ. 10:30.

*W poniedziałek z końcem Mszy św. wieczornej modlimy się za przyczyną św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, odmawiając do tego Wielkiego Świętego litanię.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek, po wieczornej Mszy św. – duszpasterskie spotkanie młodych. Zapraszamy!

*Nadal zapraszamy chętne osoby do wzmocnienia parafialnego chóru.

*W przyszłą niedzielę – beatyfikacja sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki zakonnej Elżbiety Róży Czackiej. Od piątku trwa nowenna modlitewna przygotowująca nas do tej wspaniałej uroczystości. Specjalną modlitwę przez dziewięć kolejnych dni odmawiamy na Mszy św. wieczornej.

*Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NASZĄ PARAFIĘ. KRÓLOWO POLSKI WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!