OGŁOSZENIA – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – Podwyższenie Krzyża Świętego (święto); w czwartek – świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, w sobotę – św. Stanisława Kostkę, zakonnika, Patrona Polski (święto).

*Bogu dziękujemy za beatyfikację sług Bożych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki zakonnej Elżbiety Róży Czackiej. Jako Parafianie mamy szczególną wdzięczność, bowiem nasza świątynia znajduje się na placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

*Dzisiaj przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ROCZNICOWĄ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ – MSZA ŚW. O GODZ. 10:30.

*W poniedziałek (13.09) – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:00.

*W poniedziałek z końcem Mszy św. wieczornej modlimy się za przyczyną św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, odmawiając do tego Wielkiego Świętego litanię.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Zapraszamy chętnych do trzeźwości w ramach spotkań Anonimowych Alkoholików (grupa BENIAMINEK) w każdą środę o godz. 18:00. Spotkania odbywają się na plebani.

*W czwartek – spotkanie lektorów i ministrantów po wieczornej Mszy św.

*W piątek, po wieczornej Mszy św. – duszpasterskie spotkanie młodych. Zapraszamy!

*Dzisiaj II niedziela miesiąca i zbieramy tacę na cele gospodarcze parafii. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom! Wysokość zebranej sumy zostanie podana za tydzień.

*W sobotę będziemy w sposób szczególny czcili św. Hildegardę z Bingen. Uroczysta Msza św. z obecnością Relikwii św. Hildegardy będzie odprawiona o godz. 18:00. Wcześniej, na godz. 15:30, zapraszamy chętne osoby do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II na panel dyskusyjny o tytule: „Apel o harmonię Hildegardowego przesłania”, a następnie wykład ks. prof. dra hab. Włodzimierza Wołyńca, rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego.

*Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NASZĄ PARAFIĘ. KRÓLOWO POLSKI WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!