OGŁOSZENIA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2021

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Rocznicę Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy, w której o godz. 12:00, odbędzie się Ingres Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego; we wtorek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę; w czwartek – św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.

*W poniedziałek z końcem Mszy św. wieczornej modlimy się za przyczyną św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, odmawiając do tego Wielkiego Świętego litanię.

*W poniedziałek – spotkanie młodzieży klas VI przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania po wieczornej Mszy św.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek – spotkanie lektorów i ministrantów po wieczornej Mszy św.

*W czwartek (23.09) – Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na wykład pt. „Prymas Stefan Wyszyński wobec Ziem Zachodnich i Północnych”, który wygłosi prof. PWT dr hab. Kazimiera Jaworska, historyk.

*Bogu dziękujemy za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Z tej racji Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje wyjście do kina na film „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie” opowiadający o wojennym etapie życia bł. kard. Wyszyńskiego. Projekcja filmu w wynajętej sali kina Helios w galerii Piastów w poniedziałek o godz. 19:00. Zbiórka przed wejściem do kina od strony Zamku o godz. 18:45. Koszt biletu 14 zł, zapisy w zakrystii lub bezpośrednio przed kinem.

*Jako Parafianie uczestniczymy w radości wyniesienia na ołtarze Kard. S. Wyszyńskiego i dlatego przy wyjściu z kościoła zapraszamy do poczęstowania się cukierkami i przyjęcia obrazka z wizerunkiem Prymasa oraz tekstem ABC Społecznej Krucjaty Miłości.

*Już teraz zapraszamy na uroczyste spotkanie wszystkie Wspólnoty modlitewne i Grupy działające w parafii z Radą Parafialną na czele. Spotkanie to odbędzie się 28.09 (wtorek) w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II po wieczornej Mszy św. Tym sposobem zainaugurujemy tzw. Spotkania Społeczne pod Patronatem Prymasa Tysiąclecia, połączone z krótkim wykładem na temat katolickiej nauki społecznej. Przewidziany jest również wieczorny posiłek.

*Tydzień temu w ramach tzw. tacy gospodarczej zebrano 6112 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom!

*Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NASZĄ PARAFIĘ. KRÓLOWO POLSKI WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!