OGŁOSZENIA – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Wincentego à Paulo, prezbitera; we wtorek – św. Wacława, męczennika; w środę – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (święto); w czwartek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła; w sobotę – Świętych Aniołów Stróżów.

*W poniedziałek z końcem Mszy św. wieczornej modlimy się za przyczyną św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, odmawiając do tego Wielkiego Świętego litanię.

*W poniedziałek – spotkanie młodzieży klas VII przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania po wieczornej Mszy św.

*We wtorek zapraszamy na uroczyste spotkanie wszystkie Wspólnoty modlitewne i Grupy działające w parafii z Radą Parafialną na czele. Spotkanie to odbędzie się po wieczornej Mszy św. w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. Tym sposobem zainaugurujemy tzw. Spotkania Społeczne pod Patronatem Prymasa Tysiąclecia, połączone z krótkim wykładem na temat katolickiej nauki społecznej. Przewidziany jest również wieczorny posiłek.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. A po Mszy św. – Nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Za Jego przyczyną będziemy prosić Boga o uzdrowienie fizyczne, psychiczne i duchowe. Na początku poświęcimy przyniesione z domów wodę i sól, a na zakończenie nastąpi indywidualne pobłogosławienie każdej osoby Najświętszym Sakramentem.

*W czwartek (30.09) – pierwsze spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w maju 2022 roku – serdecznie zapraszamy.

*W październiku (miesiąc różańcowy) – o godz. 17:15 – ŚWIĘTY RÓŻANIEC!

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi oraz pierwszopiątkowej Komunii św. O godz. 17:00 udzielimy Komunii tym, którzy nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W piątek, po wieczornej Mszy św. – duszpasterskie spotkanie młodych. Zapraszamy!

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i Różaniec Święty jako wynagrodzenie za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – piątek, od godz. 8:30; ks. Daniel – sobota, od godz. 11:00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9:00.

*We wtorek (28.09 – w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny) – zapraszamy na Międzynarodową Koronkę na ulicach Miast Świata – ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Nie będziemy wychodzić na rogatki miasta, jak to bywało naszym zwyczajem, ale zbierzemy się przy figurze Matki Bożej Królowej Polski o godz. 15:00.

*Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NASZĄ PARAFIĘ. KRÓLOWO POLSKI WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!