OGŁOSZENIA – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.10.2021

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu; we wtorek – św. Faustynę Kowalską; w czwartek – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*W październiku (miesiąc różańcowy), każdego dnia, o godz. 17:15 – RÓŻANIEC ŚWIĘTY!

*W poniedziałek z końcem Mszy św. wieczornej modlimy się zwłaszcza za mężczyzn naszej parafii za przyczyną św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

*W poniedziałek – po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) spotkanie młodzieży klas VIII przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

*We wtorek po wieczornej Mszy św. – spotkanie lektorów i ministrantów.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. I po wieczornej Mszy św. zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

*W czwartek, na początku Nabożeństwa Różańcowego (godz. 17:15), wręczymy dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej poświęcone w niedzielę różańce. Serdecznie zapraszamy również Rodziców dzieci, ponieważ to oni wręczą swoim dzieciom różańce.

*W piątek, po wieczornej Mszy św. – duszpasterskie spotkanie młodych. Zapraszamy!

*W sobotę (9.10) o godz. 15:00 w naszym kościele Msza św. z okazji 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na terenie diecezji legnickiej, a następnie Jubileuszowa Gala w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. Uprzedzając Dzień Papieski w tej Mszy św. będzie uczestniczyć rodzina szkół noszących imię św. Jana Pawła II oraz św. Jadwigi Śląskiej. Przedstawiciele tych szkół przyjadą do nas ze swoimi szkolnymi sztandarami.

*W następną niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się” i będziemy zbierać do specjalnych puszek pieniądze na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z przeznaczeniem na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w okresie jej nauki od szkoły podstawowej do ukończenia studiów. Rocznie ok. 250 podopiecznych studentów kończy studia. Aktualnie wsparcie otrzymuje prawie 2000 stypendystów.

*Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NASZĄ PARAFIĘ. KRÓLOWO POLSKI WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!