OGŁOSZENIA – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w piątek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła; w sobotę – św. Jadwigę Śląską, Główną Patronkę Śląska.

*W październiku (miesiąc różańcowy), każdego dnia, o godz. 17.15 – RÓŻANIEC ŚWIĘTY!

*W poniedziałek o godz. 16.00 swoją próbę mają „Promyki Boże”, nasza schola.

*W poniedziałek z końcem Mszy św. wieczornej modlimy się zwłaszcza za mężczyzn naszej parafii za przyczyną św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

*W poniedziałek – po wieczornej Mszy św. (godz. 18.45) spotkanie młodzieży klas VI przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

*We wtorek po wieczornej Mszy św. (godz. 18.45) – spotkanie lektorów i ministrantów.

*W środę (13.10) o godz. 17.00 – Nabożeństwo Fatimskie.

*W środę mamy również Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek, po wieczornej Mszy św. – duszpasterskie spotkanie młodych. Zapraszamy!

*Przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się” i zbieramy do specjalnych puszek pieniądze na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z przeznaczeniem na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Rocznie ok. 250 podopiecznych studentów kończy studia. Aktualnie wsparcie otrzymuje prawie 2000 stypendystów. Z racji Dnia Papieskiego za tydzień będą kremówki.

*Dzisiaj również II niedziela miesiąca i zebraną tacę przeznaczamy na cele gospodarcze parafii.

*Dzisiaj o godz. 18.00 uroczyście zainaugurujemy XIV Legnickie Dni Chrześcijańskie. Po Mszy w Centrum Spotkań o godz. 19.00 będzie krótki wykład pt. „Rodzina autostradą do nieba”. Następnie zapraszamy na wspólne śpiewanie pod hasłem „Ulubione pieśni Św. Jana Pawła II”. Spotkanie zakończymy pod figurą Matki Bożej Królowej Polski, gdzie odśpiewamy Apel Jasnogórski.

*Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16.00 do 17.00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NASZĄ PARAFIĘ. KRÓLOWO POLSKI WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!