OGŁOSZENIA – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.10.2021

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Wszystkich Świętych (uroczystość); we wtorek – Wszystkich Wiernych Zmarłych, w czwartek – św. Karola Boromeusza, biskupa.

*W niedzielę o godz. 17.15 – RÓŻANIEC ŚWIĘTY (ostatni w miesiącu).

*Jutro, w poniedziałek, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego (godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00). Polecajmy się naszym świętym Patronom. Dziękujmy Bogu za ich zbawczą opiekę nad nami. Tradycyjnie już tego dnia będzie można wspomóc finansowo nasze Wyższe Seminarium Duchowne poprzez zbiórkę do puszek.

*We wtorek, w Dzień Zaduszny odprawiamy tzw. Msze zbiorowe za zmarłych o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Można zatem jeszcze dzisiaj zgłaszać w zakrystii osoby zmarłe, za które szczególnie będziemy się modlić.

*Zbieramy jeszcze karty (WYPOMINKI), które prosimy wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki znajdującej się na balaskach. Wypominki przedstawiamy Bogu adorując Najświętszy Sakrament i odmawiając święty Różaniec. Zapraszamy zatem od 3 listopada na godz. 17.15.

*Przypominamy, że w listopadzie możemy zyskać odpusty zupełne. Zachęcamy do przeczytania Dekretu Penitencjarii Apostolskiej, znajdującego się w gablotach i na stronie internetowej parafii.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i spowiedź święta.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza św. i następnie Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi uczynione względem Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki.

*W piątek, po wieczornej Mszy św. – duszpasterskie spotkanie młodych. Zapraszamy!

*Zapisujemy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który będzie przeprowadzony od 8 do 12 listopada, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 19.00 do 21.00.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – piątek, od godz. 8.30; ks. Daniel – sobota, od godz. 11.00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9.00.

*W czwartek (4.11), Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18.00. Mszy będzie przewodniczył Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski, który następnie w salce na plebani wygłosi wykład pt. „Poszli za nim (Mt 4,22): Właściwy Synod Kościoła”.

*W przyszłą niedzielę poprzez datki do puszek będzie można jeszcze wspomóc Państwo Blatkiewiczów, którzy ucierpieli z powodu pożaru mieszkania.

*Z radością ogłaszamy, że 14.11 odbędzie się koncert naszego, a właściwie międzyparafialnego chóru.

*Maryjna Wspólnota Modlitewna, działająca przy parafii św. Jana Chrzciciela, organizuje nocną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczęcie pielgrzymki w sobotę (6.11) o godz. 21.00. Szczegóły na plakacie.

*Można nabywać nasze Kalendarze na rok 2022.

*Kancelaria parafialna czynna jedynie w piątek od godz. 16.00 do 17.00. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NASZĄ PARAFIĘ. KRÓLOWO POLSKI WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!