OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja, Apostoła (święto); w piątek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w sobotę – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.

* Za tydzień w drugą niedzielę Adwentu na każdej Mszy św. poświęcimy opłatki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła.

*W Adwencie o godz. 6:40 (nie o godz. 7:00!) od poniedziałku do piątku odprawiamy roratnią Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie. Na roraty dzieci (inni również) przynoszą lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami – będzie losowanie i nagrody. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na śniadanie do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*Rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca będzie w cenie 16 zł, natomiast mała – 7 zł.

*W poniedziałek po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45), na której modlimy się Litanią do św. Józefa, spotkanie młodzieży klas VI przygotowującej się do bierzmowania.

*W poniedziałek o godz. 16:00 próba scholii „Promyki Boże”.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z racji pierwszej środy miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W piątek, po wieczornej Mszy św. – spotkanie młodych oraz lektorów i ministrantów.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16:00. O godz. 17:00 udzielimy Komunii św. tym osobą, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 9:00 i następnie wynagradzający Różaniec św. za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – piątek, od godz. 8.30; ks. Daniel – sobota, od godz. 11.00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9.00.

*W zakrystii można podawać imiona osób żywych i zmarłych, za których będziemy się modlić w dniu św. Barbary (4.12). O godz. 18:00 odprawimy tzw. górniczą Mszę św. W modlitwie towarzyszyć nam będzie Górnicza Orkiestra Dęta ze Złotoryi pod batutą Zbigniewa Krupińskiego.

*Kalendarze na rok 2022 (15 zł). Zbieramy na fundusz ministrancko-młodzieżowy.

*Informujemy, że w ramach akcji „Polak z sercem”, organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zebrano 2570, 87 zł. Celem akcji jest pomoc Polakom mieszkającym na Litwie, Ukrainie i Białorusi.

*Dzisiaj, w niedzielę (28.11) zapraszamy na godz. 19.00 do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II na już trzecie tzw. Spotkania Społeczne pod Patronatem Prymasa Tysiąclecia. Będzie wykład z katolickiej nauki społecznej pt. „Boża iskra w człowieku, czyli o ludzkim sumieniu”. Dla uczestników gorąca zupa z pieczywem.

*Przy naszej parafii zawiązuje się krąg Domowego Kościoła. Krąg stanowi 4-7 małżeństw sakramentalnych, które spotykają się raz w miesiącu na wspólnej modlitwie, formacji oraz podsumowaniu całomiesięcznej pracy nad doskonaleniem życia małżeńskiego i rodzinnego. Pierwsze organizacyjne spotkanie małżeństw odbędzie się we wtorek 07.12 o godz. 18.45 na plebanii. Szczegółowych informacji udziela ks. Daniel – duchowy opiekunem kręgu.

*Za tydzień w niedzielę (5.12), będzie można zobaczyć i posłuchać siostrę Nullę, która opowie o cudzie uzdrowienia za wstawiennictwem bł. kard. S. Wyszyńskiego. Spotkanie odbędzie się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II o godz. 19:00.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje – w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NASZĄ PARAFIĘ. KRÓLOWO POLSKI WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!