OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ADWENTU – 5.12.2021

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w środę – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny (uroczystość).

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

* Dzisiaj na każdej Mszy św. święcimy opłatki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła.

*W Adwencie o godz. 6:40 (nie o godz. 7:00!) od poniedziałku do piątku odprawiamy roratnią Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie. Na roraty dzieci przynoszą lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami – będzie losowanie i nagrody. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na śniadanie do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*Rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca w cenie 16 zł, natomiast mała – 7 zł.

*W poniedziałek po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45), na której modlimy się Litanią do św. Józefa, spotkanie młodzieży klas VII przygotowującej się do bierzmowania.

*W poniedziałek o godz. 16:00 próba scholii „Promyki Boże”.

*W środę mamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6:40 – roraty, 9:00 i 18:00. Wieczorną Mszę św. rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na tej Mszy poświęcimy medaliki z wizerunkiem Niepokalanej i wręczymy je dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii św. Zapraszamy zatem Dzieci i oczywiście Rodziców.

*W czwartek (9.12) po wieczornej Mszy św. Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na wykład p. Adama Orzecha (historyk, prezes stowarzyszenia Głogowska Rodzina Katyńska) pt. „Stan wojenny w Zagłębiu Miedziowym w świetle zachowanych dokumentów”. Wykład odbędzie się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*W piątek, po wieczornej Mszy św. – spotkanie młodych oraz lektorów i ministrantów.

*Kalendarze na rok 2022 (15 zł). Zbieramy na fundusz ministrancko-młodzieżowy.

*Przy naszej parafii zawiązuje się krąg Domowego Kościoła. Krąg stanowi do 4 do 7 małżeństw sakramentalnych, które spotykają się raz w miesiącu na wspólnej modlitwie, formacji oraz podsumowaniu całomiesięcznej pracy nad doskonaleniem życia małżeńskiego i rodzinnego. Pierwsze organizacyjne spotkanie małżeństw odbędzie się we wtorek 7.12 o godz. 18.45 na plebanii. Szczegółowych informacji udziela ks. Daniel – duchowy opiekunem kręgu.

*Dzisiaj (5.12) w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II o godz. 19:00 – spotkanie z siostrą Nullą, która opowie o cudzie uzdrowienia za wstawiennictwem bł. kard. S. Wyszyńskiego.

*W sobotę (11.12), w kinie „PIAST” będzie można obejrzeć film pt. „Nędzarz i Mandame”. Początek filmu o godz. 13:30. Wprowadzenie do filmu zrobi Witold Ludwig (reżyser). Informacja na plakacie.   

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje – w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NASZĄ PARAFIĘ. KRÓLOWO POLSKI WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!