OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ADWENTU 19.12.2020

*Wkraczamy w IV tydzień Adwentu, a to oznacza, że nasze przygotowania do świąt winny być intensywniejsze.

*Od poniedziałku do czwartku o godz. 6:40 odprawiamy Roraty. Zapraszamy na te ostatnie Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie.

*Już teraz dziękuję Panom, a szczególnie naszemu kościelnemu p. Tadeuszowi za umocowanie i ozdobienie w naszym kościele choinek.

*Kierowców, którzy dobrowolnie i bez zgody proboszcza parkują przed kościołem (w miejscu byłej starej plebanii), proszę o uprzątnięcie tego terenu ze śmieci, a nawet jego wyrównanie.

*W poniedziałek podczas Mszy św. wieczornej wypraszamy Boże dary dla rodzin za przyczyną św. Józefa, Opiekuna Kościoła świętego, jak i Patrona rodzin.

*W środę (22.12) od godz. 9:00 odwiedzimy chorych, którzy zostaną zgłoszeni do Bożonarodzeniowej spowiedzi i Komunii św. Zgłoszenia przyjmujemy po Mszy św. w zakrystii.

*W czwartek będzie okazja do spowiedzi świętej. Najpierw od godz. 11:00 do 12:00, a następnie od godz. 17:00. Spowiadamy oczywiście podczas każdej Mszy św.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek (24.12), a więc w dzień wigilijny, o godz. 9:00 odprawimy Mszę św. za zmarłych, których zabraknie przy tegorocznym wigilijnym stole. Z racji obostrzeń pandemicznych niestety nie będziemy po tej Mszy św. dzielić się opłatkiem.

*Przed nami Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Tego roku odprawimy (z racji pandemii trzy Pasterski). Pierwsza PASTERKA o godz. 21:00 dla dzieci i osób starszych, następnie druga PASTERKA o godz. 22:30 i Trzecia PASTERKA o godz. 24:00 w Środku Nocy.

*W pierwszy dzień świąt Narodzenia Pańskiego (w sobotę, 25.12) – Msze św. według następującego porządku: 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

*W drugi dzień świąt (w niedzielę, 26.12), w święto Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, Msze św. według porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00).

*W zakrystii rozprowadzamy opłatki, świece Caritas oraz kalendarze na 2022 rok.

*Tydzień temu na tzw. tacę gospodarczą zebrano 5401, 57 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom!

*Kolęda! Ze względu na sytuację sanitarną spowodowaną pandemią koronawirusa tegoroczna kolęda będzie odbywać się na dwa sposoby. Po pierwsze nie będziemy jej przeprowadzać w sposób tradycyjny, ale jak ostatniego roku Parafian-mieszkańców zapraszamy na Mszę św. wieczorną, tzw. kolędową. Szczegóły jeszcze przekażemy. Jest też i drugi sposób: Rodziny (osobiście) zapraszają Księdza na kolędę do domu. Wcześniej należy jednak wypełnić odpowiedni formularz znajdujący się w zakrystii.

*Kancelaria czynna jedynie w poniedziałek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!