OGŁOSZENIA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 26.12.2021

*W poniedziałek (27.12), wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Wieczorem, już naszym zwyczajem odmówimy również Litanię do św. Józefa, Patrona ojców, mężczyzn i naszych rodzin.

*We wtorek (28.12), wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Msze św. o 9:00 i 18:00.

*W środę (29.12), V dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 9:00 i 18:00. Wieczorem również Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (30.12), VI dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 9:00 i 18:00. Wieczorna Eucharystia będzie Mszą św. zbiorową za zmarłych.

*W piątek (31.12), VII dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie ostatni dzień 2021 roku. Msze św. o 9:00 i 18:00. Wieczorna Msza św. będzie dziękczynno-błagalną za Parafian. Aby zyskać odpust zupełny odśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy dla podziękowania Bogu za dobrodziejstwa, jakie nas spotkały w kończącym się roku. Przed Mszą św. wieczorną od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

*W sobotę (1.01), VIII dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego, jednocześnie pierwszy dzień nowego roku 2022. Będziemy go przeżywać jako uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

*W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ważne sprawy duszpasterskie będziemy starali się załatwiać w godzinach przedpołudniowych lub południowych.

*Bardzo dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i pracę uczestnicząc w udekorowaniu naszej świątyni. Szczególnie dziękujemy panu Tadeuszowi (kościelnemu) oraz Bractwu św. Józefa. Dziękujemy scholii oraz organistom. Dziękujemy Wspólnotom Modlitewnym za modlitwę, a księżom Wikariuszom za przygotowanie szopki betlejemskiej w naszym kościele.

*Pełniejsze informacje na temat wizyty kolędowej przekażemy za tydzień.

*Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!