OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO – 2.01.2022

*W pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*W poniedziałek podczas Mszy św. wieczornej wypraszamy Boże dary dla rodzin za przyczyną św. Józefa, Opiekuna Kościoła świętego, jak i Patrona rodzin.

*W pierwszą środę miesiąca po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Wcześniej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (6.01), mamy uroczystość Objawienia Pańskiego (popularnie: święto Trzech Króli). Msze św. według porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00). Tego dnia pobłogosławimy kredę i kadzidło.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunii Świętej tym osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – piątek, od godz. 8.30; ks. Daniel – sobota, od godz. 11.00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9.00.

*W przyszłą niedzielę (9.01), po wieczornej Mszy św., zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu naszej młodzieży i scholii „Promyki Boże”.

*Na stronie internetowej oraz w gablocie znajduje się porządek tzw. Mszy św. kolędowych (od poniedziałku, 10.01). Zapraszamy również do osobistego (rodzinnego) zapraszania Księdza na kolędę do domu. Wcześniej należy jednak wypełnić odpowiedni formularz znajdujący się w zakrystii.

*Okazja! W najbliższą środę (5.01), w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II odbędzie się Charytatywny Koncert Kolęd (organizatorzy: Muzyczna Kraina Weroniki Kwaśny oraz Diecezjalne Centrum Edukacyjne w Legnicy). Będziemy chcieli wesprzeć finansowo małego Cyprianka, który zmaga się z poważną chorobą serca. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 – tutaj szczególnie zapraszamy dzieci, i będzie kontynuowany następnie od godz. 19:00 – o tej godzinie liczymy zwłaszcza na młodzież i osoby dorosłe. Wejściówką jest cegiełka, a więc dobrowolna ofiara. Przewidziane są różne atrakcje. Szczegóły na plakacie.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje – w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!