OGŁOSZENIA – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 9.01.2022

*Po niedzieli Chrztu Pańskiego, od poniedziałku następuje pierwsza część Okresu Zwykłego. Kończymy Okres Narodzenia Pańskiego, ale z racji utrwalonej tradycji śpiewania kolęd, będziemy jeszcze je śpiewali aż do święta Ofiarowania Pańskiego.

*Jak informowaliśmy ze względu na sytuację sanitarną spowodowaną pandemią koronawirusa tegoroczna kolęda nie odbędzie się w sposób tradycyjny. Parafian-mieszkańców zapraszamy na Mszę św. wieczorną, tzw. kolędową. Prosimy o przyniesienie z sobą wody do poświęcenia. Będzie można też złożyć ofiarę kolędową, którą przeznaczymy na cele gospodarcze parafii. Istnieje również możliwość osobistego (rodzinnego) zapraszania Księdza na kolędę do domu. Wcześniej należy jednak wypełnić odpowiedni formularz znajdujący się w zakrystii.

*W tym tygodniu na wieczorną MSZĘ ŚWIĘTĄ KOLĘDOWĄ (godz. 18:00):

– w poniedziałek (10.01) zapraszamy Parafian z ul. WIELKIEJ NIEDŹWIEDZICY;

– we wtorek (11.01) zapraszamy Parafian z ul. MARSA;

– w czwartek (13.01) zapraszamy Parafian z ul. GALAKTYCZNEJ i NEPTUNA;

– w piątek (14.01) zapraszamy Parafian z ul. WROCŁAWSKIEJ i POLARNEJ.

*Plan Mszy kolędowych znajduje się w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.

*W poniedziałek podczas Mszy św. wieczornej przyzywamy zwłaszcza św. Józefa, który jest Opiekunem Kościoła świętego, jak i Patronem rodzin.

*W środę, już tradycyjnie, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (13.01) o godz. 17:00 mamy Nabożeństwo Fatimskie.

*Dzisiaj, w niedzielę Chrztu Pańskiego (9.01), po wieczornej Mszy św., zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu naszej młodzieży i scholii „Promyki Boże”.

*Informujemy, że w naszym domu parafialnym odbywają się spotkania grup terapeutycznych. We wtorki o godz. 18:00 – grupa AA „Pojednanie” i „Beniaminek”; w czwartki (godz. 18:00) – grupa AA „Zakaczawie”, a w sobotę o godz. 14:00 – grupa AN „Komandosi Trzeźwości”. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencjach.

*Za tydzień (16.01) również zapraszamy na Koncert Kolęd. Śpiewać nam będą chórzyści międzyparafialnego chóru POLIFONIA. Koncert odbędzie się po wieczornej niedzielnej Mszy św., czyli o godz. 19:00. Chórzyści będą również śpiewać podczas Mszy św.

*Dzisiaj druga niedziela miesiąca i tacę zbieramy na cele gospodarcze parafii. Wysokość zebranej sumy zostanie podana za tydzień.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje – w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!