OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.01.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego, opata; w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w piątek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.

*Od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy o tej modlitwie! Przypominajmy sobie też fakt modlitwy w wieczerniku Założyciela Kościoła – Jezusa Chrystusa, zanoszonej do Ojca w przeddzień męki „aby wszyscy byli jedno”.

*W tym tygodniu również będą Msze św. wieczorne, tzw. kolędowe. Prosimy o przyniesienie z sobą wody do poświęcenia. Będzie można też złożyć ofiarę kolędową, którą przeznaczymy na cele gospodarcze parafii. Pamiętajmy, że istnieje również możliwość osobistego (rodzinnego) zapraszania Księdza na kolędę do domu. Wcześniej należy jednak wypełnić odpowiedni formularz znajdujący się w zakrystii.

*W tym tygodniu na wieczorną MSZĘ ŚWIĘTĄ KOLĘDOWĄ (godz. 18:00):

– w poniedziałek (17.01) zapraszamy Parafian z OSIEDLA PTASIEGO;

– we wtorek (18.01) zapraszamy Parafian z ul. KASJOPEI, JOWISZA, MERKUREGO;

– w czwartek (20.01) zapraszamy Parafian z ul. PLUTONA, KOSMICZNEJ, ORBITALNEJ, MIRANDY;

– w piątek (21.01) zapraszamy Parafian z ul. KSIĘŻYCOWEJ, PLANETARNEJ, ANDROMEDY.

*Plan Mszy kolędowych znajduje się w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.

*Pod koniec Mszy kolędowych modlimy się Litanią do św. Józefa, Patronem rodzin.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Zapraszamy na Koncert Kolęd. Śpiewać nam będą chórzyści międzyparafialnego chóru POLIFONIA. Koncert odbędzie się po wieczornej niedzielnej Mszy św., czyli o godz. 19:00.

*Tydzień temu była druga niedziela miesiąca. Na tzw. tacę gospodarczą zebrano 5538, 55 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

*Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć Zespół „Zbrucz” z Tarnopola na Ukrainie. Będzie nam towarzyszył modlitwą i śpiewem na wszystkich Mszach świętych.

*Kandydaci na Wojowników Maryi zapraszają na męski różaniec w intencji Ojczyzny w rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Spotkanie odbędzie się pod Krzyżem Jubileuszowym w Legnicy na Skwerze Orląt Lwowskich w sobotę 22 stycznia o godz. 19:30. Szczegóły na plakacie.

*Zapraszamy także na Imprezę Charytatywną Dla Cyprianka 21 stycznia i godz. 18:00 w Akademii Rycerskiej. Szczegóły na plakacie.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje – w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!