OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Bosko, prezbitera; w środę – Ofiarowanie Pańskie (święto); w sobotę – św. Agatę, dziewicę i męczennicę.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn.

*W środę (2.02) – W święto Ofiarowania Pańskiego (święto Matki Bożej Gromnicznej), Msze św. o godz. 7:00, 9:00 oraz o godz. 18:00. Prosimy przynieść ze sobą świece. Święto to zamyka cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego (zwyczajowo kończymy okres Bożego Narodzenia). W Kościele powszechnym w to święto przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Informujemy, że można zakupić świece-gromnice w zakrystii w cenie 10 zł. Wieczorem – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W czwartek (3.02) – wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika – na Mszach św. (rano i wieczorem) pobłogosławimy świece i udzielimy specjalnego błogosławieństwa uwalniającego od chorób gardła.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunii Świętej tym osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i następnie różaniec wynagradzający za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny. Jest to również dzień św. Agaty (Patronka od pożarów i innych niebezpieczeństw) – na wieczornej Mszy św. poświęcimy chleb i sól, które będzie można zabrać do swoich domów.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – umówi się indywidualnie; ks. Daniel – sobota, od godz. 11:00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9:00.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje – w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!