OGŁOSZENIA – VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.02.2022

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – katedry św. Piotra (święto); w środę – św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

W poniedziałek o godz. 16:00 próba scholi „Promyki Boże”.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn.

*W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45), spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VIII, przygotowującej się do bierzmowania.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W środę, po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) – spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

*W czwartek (24.02) – zbiorowa Msza św. za naszych zmarłych z rodziny oraz przodków.

*W piątek (25.02) – po Mszy św. wieczornej, spotkanie duszpasterstwa młodzieży oraz ministrantów i lektorów.

*W piątek (25.02) – po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Za Jego przyczyną będziemy prosić Boga o uzdrowienie fizyczne, psychiczne i duchowe. Na początku poświęcimy przyniesione z domów wodę i sól, a na zakończenie nastąpi indywidualne pobłogosławienie każdej osoby Najświętszym Sakramentem.

*Tydzień temu była II niedziela miesiąca i na tzw. tacę inwestycyjną zebrano 5989, 65 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

*Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej (20.03). Tego dnia będzie również udzielony Sakrament Bierzmowania.

*Trwają zapisy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w dniach od 4.04 do 8.04 (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 19:00 do 21:00). Chętnych zapraszamy o zgłaszanie się!

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej rozpoczyna zbieranie zapisów do akcji „40 dni dla życia”. Akcja ta polega na nieprzerwanej, trwającej dzień i noc przez 40 dni, modlitwie w obronie nienarodzonych dzieci zagrożonych aborcją. Szczegóły na plakacie i w Internecie. Akcja będzie trwała od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej.

*Wspólnota Wojownicy Maryi zaprasza na różaniec w intencji naszej Ojczyzny. Spotkanie pod pomnikiem Jana Pawła II na legnickim Rynku 21.02 o godz. 19:30.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje – w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NASZĄ PARAFIĘ I OJCZYZNĘ! KRÓLOWO POLSKI WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!