OGŁOSZENIA – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022

*W tym tygodniu, w środę, rozpoczynamy Wielki Post, a w piątek wspominamy św. Kazimierza, królewicza.

*W poniedziałek o godz. 16:00 próba scholi „Promyki Boże”.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn.

*W poniedziałek (28.02) – serdecznie zapraszamy na comiesięczny pielgrzymkowy różaniec grupy 4 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Tym razem modlitwę rozpoczniemy o godz. 20:30 adoracją Najświętszego Sakramentu prosząc Boga o pokój na Ukrainie i na świecie.

*W pierwszy dzień Wielkiego Postu, w Środę Popielcową, Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Tego dnia nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunii Świętej tym osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17:15.

*W piątek (25.02) – po Mszy św. wieczornej, spotkanie duszpasterstwa młodzieży oraz ministrantów i lektorów.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i następnie różaniec wynagradzający za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – piątek, od godz. 8:30; ks. Daniel – sobota, od godz. 11:00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9:00.

*Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej (20.03). Tego dnia będzie również udzielony Sakrament Bierzmowania.

*Trwają zapisy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w dniach od 4.04 do 8.04 (poniedziałek – piątek, w godzinach od 19:00 do 21:00). Chętnych zapraszamy o zgłaszanie się!

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej zbiera zapisy do akcji „40 dni dla życia”. Akcja ta polega na nieprzerwanej, trwającej dzień i noc przez 40 dni, modlitwie w obronie nienarodzonych dzieci zagrożonych aborcją oraz o pokój na Ukrainie. Szczegóły na plakacie i w Internecie. Akcja będzie trwała od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej.

*Można skorzystać z pomocy przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT za 2021 r. Tym samym zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz naszej parafii. Informacja szczegółowa w gablotach.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje – w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

*Po Mszy św. odśpiewamy Suplikacje z prośbą o pokój na Ukrainie!

NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NASZĄ PARAFIĘ I OJCZYZNĘ! KRÓLOWO POLSKI WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!