OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6.03.2022

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 17:15 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W naszej parafii gościmy Salezjański Wolontariat Misyjny, który uczestniczy w pomocy misjom w Sudanie.

*W poniedziałek o godz. 16:00 próba scholi „Promyki Boże”.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45), spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VIII, przygotowującej się do bierzmowania.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W CZWARTEK (10.03) PODCZAS MSZY ŚW. O GODZ. 18:00, POŚWIĘCIMY I WRĘCZYMY DZIECIOM PRZYGOTOWUJĄCYM SIĘ DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ ŚWIECE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI I RODZICÓW NA TĘ WAŻNĄ UROCZYSTOŚĆ.

*W czwartek (10.03) – rozpoczniemy Nowennę do Świętego Józefa, poprzez którą przygotowywać się będziemy do owocnego przeżycia Uroczystości św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w dniu 19 marca.

*W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17:15.

*W piątek – po Mszy św. wieczornej, spotkanie duszpasterstwa młodzieży oraz ministrantów i lektorów.

*Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej (20.03), także Sakramentu Bierzmowania.

*Zapisujemy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w dniach od 4.04 do 8.04 (poniedziałek – piątek, w godzinach od 19:00 do 21:00). Chętnych zapraszamy o zgłaszanie się!

*Trwa akcja „40 dni dla życia” organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej. Poprzez zapisy można jeszcze włączyć się w tę modlitewną akcję.

*Równolegle do inicjatywy „40 dni dla życia”, nasza parafia bierze udział w sztafecie modlitewnej w formie flash-mob (błyskawiczny tłum). Ideą tej sztafety jest modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w miejscu publicznym w intencji życia poczętego, któremu grozi aborcja i o pokój na Ukrainie i świecie. W każdy dzień tygodnia zapraszamy o godzinie 15:00 na wspólną modlitwę na placu przed naszą świątynią.

*W następną niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje. Poprowadzi je ks. dr Mariusz Majewski. Módlmy się, abyśmy dobrze przeżyli ten szczególny czas ćwiczeń rekolekcyjnych.

*Można skorzystać z pomocy przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT za 2021 r. Tym samym zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz naszej parafii. Informacja szczegółowa w gablotach.

*Tydzień temu na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy zebraliśmy do puszek 4960, 34 zł. Bóg zapłać wszystkim Darczyńcom.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje – w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!