OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2022

*Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje. Prowadzi je ks. dr Mariusz Majewski. Zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy, aby ten czas ćwiczeń rekolekcyjnych był dla nas samych, naszych rodzin i całej parafii owocny. Msze św. z nauką ogólną od poniedziałku do środy będą o godz. 9:00 i 18:00.

*W poniedziałek o godz. 17:15 – Różaniec z udziałem dzieci. A po Mszy św. wieczornej spotkanie z młodzieżą klas VI, VII i VIII.

*We wtorek o godz. 17:15 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci. A po Mszy św. wieczornej spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii świętej. Szczegółowy plan znajduje się w gablotach i na parafialnej stronie internetowej.

*Dzisiaj o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W poniedziałek o godz. 16:00 próba scholi „Promyki Boże”.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17:15.

*W piątek – po Mszy św. wieczornej, spotkanie duszpasterstwa młodzieży oraz ministrantów i lektorów.

*Przed zakończeniem wieczornych Eucharystii, kontynuujemy naszą Nowennę do Świętego Józefa, poprzez którą przygotowujemy się do Uroczystości św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, którą będziemy świętować w sobotę (19.03).

*ZA TYDZIEŃ, W NIEDZIELĘ (20.03), O GODZ. 12:00, POWITAMY BISKUPA LEGNICKIEGO ANDRZEJA SIEMIENIEWSKIEGO W RAMACH WIZYTACJI KANONICZNEJ. TEGO DNIA O GODZ. 18:00 BĘDZIE MSZA ŚW. Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU BIERZMOWANIA.

*Z racji wizytacji kanonicznej, w piątek (18.03), po Mszy św. wieczornej – spotkanie Rady Parafialnej w salce św. Józefa.

*Już dzisiaj zapowiadamy, że za tydzień, w niedzielę, o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie Biskupa Legnickiego ze wszystkimi zrzeszeniami kościelnymi naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

*Zapisujemy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w dniach od 4.04 do 8.04 (poniedziałek – piątek, w godzinach od 19:00 do 21:00). Chętnych zapraszamy o zgłaszanie się!

*Trwa akcja „40 dni dla życia” organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej. Równolegle jeszcze dzisiaj nasza parafia bierze udział w sztafecie modlitewnej w formie flash-mob (błyskawiczny tłum). O godz. 15:00, na placu przed naszą świątynią, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy!

*Można skorzystać z pomocy przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT za 2021 r. Tym samym zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz naszej parafii. Informacja szczegółowa w gablotach.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca i zwyczajowo zbieramy tacę na cele gospodarcze naszej parafii.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje – w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NASZĄ PARAFIĘ I OJCZYZNĘ! KRÓLOWO POLSKI WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!