OGŁOSZENIA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3.04.2022

*Dzisiaj o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W poniedziałek o godz. 16:00 próba scholi „Promyki Boże”.

*W poniedziałek z końcem Mszy św. wieczornej modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a z racji pierwszej środy miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

*W piątek o godz. 17:15 zapraszamy na Drogę Krzyżową.

*W piątek – po Mszy św. wieczornej, spotkanie duszpasterstwa młodzieży oraz ministrantów i lektorów.

*Od poniedziałku do piątku w godz. od 19:00 do 21:00 będzie prowadzony KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – zapraszamy!

*Można skorzystać z pomocy przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT za 2021 r. Tym samym zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz naszej parafii. Informacja szczegółowa w gablotach.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży serdecznie zaprasza na wspólne obchody Niedzieli Palmowej pod hasłem „Jego Miłość”, która kończy akcję „40 dni dla życia” i modlitwy flash-mob. Zaczynamy o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. W programie konferencja, praca w grupach, poczęstunek. Msza św. o godz. 18:00 pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego. Po Mszy św. zostanie wystawiona w formie pantomimy Droga Krzyżowa, a na zakończenie odbędzie się wspólne uwielbienie poprowadzone przez uczestników Warsztatów Muzycznych. Warsztaty będzie prowadzić p. Martyna Dziechciaruk, solistka i dyrygentka z Zielonej Góry. Zapraszamy młodzież do udziału w muzycznych warsztatach od piątku (8.04).

*W Niedzielę Palmową (10.04) będą zbierane dary dla Legnickiego Domu Samotnej Matki. Zbiórce patronuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Potrzebnymi rzeczami są: środki czystości i higieny osobistej, pościel, artykuły i przypory szkolne oraz słodycze. Ofiarowane dary prosimy zostawiać w koszu w tyle kościoła.

*Jednocześnie bardzo prosimy i zachęcamy do włączenia się w zbiórkę na rzecz poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie. W Niedzielę Palmową będziemy zbierać ofiary do puszek. Będzie można też przynosić do świątyni dary rzeczowe. Całość będzie koordynować powstający w parafii Zespół Caritas.

*Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski zaprasza do modlitwy o pokój w Ukrainie podczas Miejskiej Drogi Krzyżowej ulicami Legnicy w piątek 8 kwietnia (przed Niedzielą Palmową). Rozpoczęcie o godz. 19.30 w Katedrze Legnickiej i zakończenie na placu Orląt Lwowskich przed budynkiem Legnickiej Kurii Biskupiej. Prosimy uczestników o zabranie świec i domowych krzyży.

*W sobotę (9.04) mamy rocznicę Bitwy pod Legnicą (781). Po raz pierwszy spod naszej figury Matki Bożej Królowej Polski wyruszy piesza Pielgrzymka Henryka Pobożnego do Bazyliki Mniejszej w Legnickim Polu. Pielgrzymami będą m.in. rekonstruktorzy (a zatem rycerze). Zapraszamy w sobotę pod Figurę na godz. 14:00. Wtedy rozpoczniemy tą pielgrzymkę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Ogłoszenia i intencje – w gablotach i na internetowej stronie parafialnej. Korzystajmy z prasy katolickiej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.