OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24.04.2022

*Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Siostra Faustyna Kowalska w Dzienniczku przytacza słowa Pana Jezusa: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699)”. Mając na uwadze te słowa i tradycję Kościoła zapraszamy dzisiaj na godz. 15:00 do świątyni na Nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem.

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Marka, Ewangelistę (święto); we wtorek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski (uroczystość); w piątek – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, Patronkę Europy (święto).

*W poniedziałek (25.04) – próba dla wszystkich Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 16.00 – grupa I (sobotnia). O godz. 16:45 – grupa II (niedzielna).

*W czwartek (28.04) – próba dla Dzieci z rolami. O godz. 16.00 – grupa I (sobotnia). O godz. 16:45 – grupa II (niedzielna).

*Za tydzień, w niedzielę (1.05), zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami na specjalne Nabożeństwo Majowe, podczas którego pobłogosławimy i przekażemy Dzieciom książeczki-modlitewniki. Nabożeństwo odbędzie się o godz. 16:00.

*Informujemy, że uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii Świętej odbędzie w niedzielę 22.05 o godz. 10:30.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek – zbiorowa Msza św. za zmarłych (godz. 18:00).

*Przypominamy, że przed nami ostatni tydzień dla rozliczenia rocznych zeznań podatkowych PIT za 2021 r. Istnieje jeszcze możliwość skorzystania z pomocy. Informacje (telefony) w gablotach.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!