OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2022

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę, Królową Polski, Główną Patronkę Polski (uroczystość); w środę – św. Floriana, męczennika; w piątek – świętych Apostołów Filipa i Jakuba (święto).

*Dzisiaj, w niedzielę (1.05), zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami na specjalne Nabożeństwo Majowe, podczas którego pobłogosławimy i przekażemy Dzieciom książeczki-modlitewniki. Nabożeństwo odbędzie się o godz. 16:00.

*W niedzielę i w tygodniu każdego dnia o godz. 17:30 – Nabożeństwo Majowe.

*We wtorek (3.05), mamy Parafialny Odpust. Msze św.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18.00. Głównej uroczystości odpustowej na sumie o godz. 12:00 przewodniczyć będzie Ks. Prałat Dr Hab. Andrzej Jarosiewicz, Rektor Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej.

*W środę (4.05) – próba generalna dla wszystkich Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 16.00 – grupa I (sobotnia). O godz. 16:45 – grupa II (niedzielna).

*W piątek (6.05) – SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA (grupa sobotnia i niedzielna). Wszystkie Dzieci przychodzą na godz. 16:00 – będzie specjalne Nabożeństwo Pokutne.

*W piątek (6.05) – po Mszy św. wieczornej – sprzątanie kościoła przed uroczystością pierwszokomunijną.

*UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNIA ŚWIĘTA:

7 maja 2022 r. – SOBOTAgodz. 10.30 grupa I zbiórka o godz. 10.15.

8 maja 2022 r.NIEDZIELAgodz. 10.30grupa IIzbiórka o godz. 10.15.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. wieczornej – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. (godz. 18:00) w czwartek (5 maja) w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Henryka Pobożnego. Po Mszy św. w Sali św. Józef zostanie wygłoszony wykład pt. „Siedem plag Polski”. Wykład wygłosi pan Stanisław Srokowski, pisarz, autor wielu powieści poświęconych tematyce kresowej i współczesnej Polsce, poeta, dramaturg, publicysta. Serdecznie zapraszamy!

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – piątek, od godz. 8:30; ks. Daniel – sobota, od godz. 11:00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9:00.

*Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!