OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 29.05.2022

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny (święto); w środę – św. Justyna, męczennika; w czwartek – Najświętszą Maryję Pannę Łaskawą; w piątek – świętych Męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy.

*W niedzielę i w tygodniu każdego dnia o godz. 17:30 – Nabożeństwo Majowe.

*Dzisiaj (29.05) comiesięczne spotkanie pielgrzymkowe. O godz. 18:00 Msza św., następnie spotkanie organizacyjne Grupy 4 w salce na plebani. Zakończenie spotkania o godz. 21:00 modlitwą różańcową w kościele.

*W poniedziałek o godz. 16:00 – próba scholi „Promyki Boże”. Zapraszamy Dziewczynki pierwszokomunijne oraz rocznicowe. Spotkanie jest w salce na plebani.

*W poniedziałek o godz. 16:30 – SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW NA MINISTRANTA. Spotkanie będzie miało miejsce w kościele. Serdecznie zapraszamy!

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. – zmiana Tajemnic Świętego Różańca.

*Z wielką radością ogłaszamy, że w środę (1.06) i w czwartek (2.06) w naszej świątyni będą RELIKWIE BŁ. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO (którego wspomnienie liturgiczne obchodzimy 28 maja). W środę o godz. 18:00 będzie Msza św. i specjalna modlitwa do naszego Patrona. Natomiast w pierwszy czwartek miesiąca (2.06) będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, z możliwością powierzenia się również opiece Błogosławionemu Prymasowi. Po Mszy św. zostanie wygłoszony wykład pt. Stefan Wyszyński – Patron na dziś. Wykład wygłosi pan Piotr Sutowicz, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” z Wrocławia.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunii Świętej tym osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – piątek, od godz. 8:30; ks. Daniel – sobota, od godz. 11:00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9:00.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i różaniec wynagradzający za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W sobotę (4.06) – co miesięczna, nocna piesza pielgrzymka do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Pielgrzymka rozpoczyna się w kościele franciszkańskim Mszą św. o godz. 21:00. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Zabiegajmy również o Boże łaski za wstawiennictwem sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego wypraszajmy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!